تهران - افلاکیون: طالبان گفته است که دولت جدید افغانستان ظرف دو روز آینده اعلام خواهد شد.
طالبان دو روز دیگر دولت تشکیل می‌دهد
طالبان دو روز دیگر دولت تشکیل می‌دهد

تهران – افلاکیون: طالبان گفته است که دولت جدید افغانستان ظرف دو روز آینده اعلام خواهد شد.

شیر محمد عباس استانکزی، عضو ارشد هیأت طالبان در قطر به بی‌بی‌سی گفته که دولت جدید یک دولت فراگیر خواهد بود و زنان همچنان نقشی خواهند داشت اما نه در سطح وزیران و به این شرط که با دولت تحت حمایت آمریکا همکاری نکرده باشند.
او گفته است که فرودگاه کابل هم ظرف دو روز بازگشایی خواهد شد.

اخیرا مذاکرات سه روزه رهبران طالبان در قندهار پایان یافت. در این مذاکرات هبت‌الله آخوندزاده رهبر طالبان حضور داشته است. دقیقا مشخص نیست در این مذاکرات چه تصمیماتی اتخاذ شده است.

در روزهای اخیر برخی حتی برخی از مقامات دولت طالبان نیز معرفی شده اند. ریانووستی به نقل از یک مقام طالبان اعلام کرد: “ملا عبدالغنی برادر به عنوان وزیر خارجه، ملا یعقوب آخوند، فرزند موسس گروه طالبان به عنوان وزیر دفاع و خلیفه حقانی فرزند جلال الدین حقانی یکی از سران این گروه نیز به عنوان وزیر کشور دولت طالبان منصوب شده اند.”

پیشتر نیز ذبیح‌الله مجاهد به عنوان سخنگو و وزیر فرهنگ واطلاع رسانی طالبان معرفی شده بود.

مشخص نیست با دیگر رهبران افغانستان از جمله حامد کرزی، عبدالله عبدالله و گلبدین حکمتیار در تشکیل دولت همکاری خواهد کرد یانه.

در این رابطه گلبدین حکمتیار رهبرحزب اسلامی افغانستان ضمن هشدار درباره ایجاد اختلال برای تشکیل دولت جدید، حمایت بی قید و شرط خودش را از اقدام طالبان برای تشکیل دولت اعلام کرد.