تهران - افلاکیون: سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران که به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت آنلاین برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره روابط ایران و عربستان سعودی گفت: هیچ بن بستی بین ایران و عربستان نیست.
خطیب زاده: بن بستی بین ایران و عربستان وجود ندارد
خطیب زاده: بن بستی بین ایران و عربستان وجود ندارد

تهران – افلاکیون: سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران که به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت آنلاین برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره روابط ایران و عربستان سعودی گفت: هیچ بن بستی بین ایران و عربستان نیست.

خطیب زاده در ادامه نسبت به برقراری رابطه ایران و عربستان سعودی گفت: عربستان همسایه ما در این منطقه است. ما و عربستان نقاط اشتراکی بسیار زیادی برای صلح و ثبات این منطقه داریم. جمهوری اسلامی ایران هیچگاه دست دوستی خودش را از عربستان سعودی دریغ نکرده و هرگاه در عربستان این اراده ایجاد شده که براساس سازوکار‌های منطقه‌ای و دوجانبه فکر کند و در این مسیر حرکتی داشته باشد، با استقبال ایران روبرو شده است.

وی تصریح کرد: هیچ بن بستی بین این دو کشور بزرگ در این منطقه نیست که قابل حل نباشد و تنها اراده سیاسی و اقدام در پایتخت‌های دو کشور می‌تواند کمک کننده باشد.