۱۳۰هزار دلار بده برو
۱۳۰هزار دلار بده برو
شوک بزرگ به پرسپولیس دقایقی بعد از فینال خبر مربوط به جدایی بشار رسن از این تیم بود.

به گزارش افلاکیون در شرایطی که پیش از این طی خبری که در ۱۲ آذرماه هم ورزش سه اعلام کرده بود که بشار رسن از پرسپولیس جدا خواهد شد، این خبر در آن مقطع به عنوان یک حاشیه بزرگ مطرح شده بود و واکنش‌های تندی را نیز در پی داشت. با این حال دقایقی بعد از فینال و در شرایطی که پرسپولیس برابر دومین بار دستش از جام کوتاه مانده بود، این هافبک عراقی در گفتگویی که داشت این خبر را رسما اعلام کرد و از جدایی از پرسپولیس و عدم همراهی تیم در بازگشت به تهران خبر داد.

بشار رسن که به عنوان هافبکی جوان و زیر ۲۳ سال به پرسپولیس پیوسته بود، طی مدت سه سال و اندی که در این تیم حضور داشت، توانسته بود نمایش کیفی و فنی بالایی از خود به جا بگذارد و از او به عنوان یک سرمایه بزرگ برای پرسپولیس یاد می‌شد. با این حال در ابتدای فصل جدید و بعد از پایان مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، او در شرایطی به تهران بازگشت که یک راست مسیر ساختمان باشگاه را در پیش گرفت تا با اعلام پیشنهاد قطری خود، به دنبال دریافت رضایتنامه‌اش باشد. رضایتنامه این بازیکن در آن مقطع حدود ۵۰۰هزار دلار تخمین زده می‌شد اما یحیی گل محمدی به صراحت از نیاز خود برای تداوم همکاری با این هافبک عراقی در شرایطی که تیمش در فینال لیگ قهرمانان آسیا وحید امیری، شجاع خلیل زاده، عیسی آل کثیر و احسان پهلوان را از دست داده بود، خبر داد. موضوعی که باعث شد تا در آن مقطع رسول پناه نیز به توافق برای جدایی این بازیکن نرسد.

اما موضوع مهم در خصوص جدایی بشار رسن، منفعت پرسپولیس از این انتقال خواهد بود. در شرایطی که گفته می‌شد در ابتدای درخواست جدایی بشار رسن از پرسپولیس که پیش از شروع فصل جدید و بعد از نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود، باشگاه و رسول پناه مدعی شده بودند از این انتقال ۳۵۰ هزار دلار نصیب باشگاه خواهد شد. بشار رسن برای فصل جدید ۱۲۰هزار دلار دریافتی داشت و قرار بود ۲۳۰هزار دلار نیز پرداخت کند تا در آن مقطع از پرسپولیس جدا و راهی لیگ ستارگان قطر شود. با این حال باشگاه پرسپولیس در آن مقطع با این انتقال مخالفت کرد و بشار طی ۴ بازی در لیگ و ۱ بازی فینال برای این تیم به میدان رفت. جالب اینجاست که بدانید رسن برای این بازی‌ها طی توافق جدیدی که با باشگاه پرسپولیس و رسول پناه داشته، هیچ دریافتی طبق قراردادش نداشته است و قرار است اکنون برای حضور در لیگ قطر و القطر اس سی ۱۳۰هزار دلار نیز پرداخت کند. اکنون پرسپولیس برای ۵ دیداری که این هافبک عراقی به انجام رسانده، از درآمد قطعی ۳۵۰هزار دلاری که او در ابتدای فصل نیز موافق پرداخت آن بود نیز محروم مانده است و تنها ۱۳۰هزار دلار به خزانه‌اش وارد خواهد شد. نکته دیگر در خصوص قرارداد بشار رسن با باشگاه قطر اس سی قرارداد سه ساله او با این باشگاه به ارزش سالیانه ۱.۲ میلیون دلار می‌باشد.