‌خانه‌امن تروریست‌ها
‌خانه‌امن تروریست‌ها
ما همچنان شاهد دست بی‌قرار اروپا در تحریم ایران هستیم و حالا دیروز در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه آلمان علیه ایران، وزیر خارجه این کشور ادعا کرده است که تحریم‌های حقوق‌بشری جدید اتحادیه اروپا علیه ایران اعمال می‌شود و با این بسته تحریمی، ما به‌طور ویژه کسانی را هدف قرار می‌دهیم که مسئول اعدام‌ها و خشونت علیه مردم بی‌گناهند، این افراد به‌ویژه از سپاه پاسداران و افرادی که با ویدئو‌های اجباری سعی می‌کنند مردم را بترسانند یا تنبیه‌شان کنند.
اروپا میزبان تجزیه‌طلبان برای پرونده‌سازی حقوق‌بشری علیه‌ایران

آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان همچنین در ادامه مداخلات در امور داخلی ایران، ضمن حمایت مجدد از آشوبگران از صدور حکم اعدام برای محاربین انتقاد کرد. پیش از او هم مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه دخالت‌ها در امور داخلی ایران از آشوبگران حمایت کرده و گفته بود: کشور‌های عضو اتحادیه اروپا تحریم‌ها و محکومیت‌های بیشتری را علیه تهران به‌دلیل نقض حقوق بشر و حمایت از روسیه با هواپیما‌های بدون سرنشین اتخاذ خواهند کرد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا دیروز ۱۲دسامبر برای اجماع در‌خصوص وضع تحریم‌های بیشتر علیه روسیه و جمهوری اسلامی ایران نشست برگزار کردند و آن‌طور که رویترز گزارش داده وزرای خارجه اتحادیه اروپا درصدد هستند تا به بهانه حمایت از اغتشاشات، تحریم‌هایی را علیه افراد و سازمان‌های ایران مورد بررسی قرار دهند.

البته دیروز وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران هم در بیانیه‌ای تحریم‌های جدیدی را علیه تعدادی از اشخاص و نهاد‌های اتحادیه اروپا اعلام کرد و ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه در نشست هفتگی با خبرنگاران گفت: فهرست تحریم‌های جدیدی را علیه برخی نهاد‌های مرتبط با اتحادیه اروپا و شخصیت‌های آن و همچنین برخی نهاد‌های انگلستان و شخصیت‌های این کشور اعلام و اعمال کردیم و بنابراین در بیانیه وزارت خارجه هم آمده است که وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قواعد مرتبط و ساز‌و‌کار‌های تحریمی مربوط و به‌عنوان عمل متقابل، نهاد‌ها و اشخاص زیر در حوزه اتحادیه اروپا را به‌دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم و خشونت و نفرت‌پراکنی که موجب اغتشاش، خشونت، اقدامات تروریستی و نقض حقوق‌بشر علیه ملت ایران شده، تحت تحریم قرار می‌دهد و نهاد‌هایی مثل رادیو فردا (بخش فارسی رادیوی اروپای آزاد)؛ رادیو زمانه؛ نشریه شارلی ابدو و… تحت تحریم قرار گرفتند.

ردپای دست‌های آلوده دیپلمات‌های اروپایی در اغتشاشات تهران درحالی پررنگ و واضح است و آن‌ها مدام در حال مرثیه‌خوانی برای حکم قصاص معارضان مسلح هستند که در این فقره دچار یک تناقض بزرگ هستند؛ مثلا در ماجرای اعدام شکاری یک نکته بسیار مهم است؛ تفاوت قمه‌کشی فردی مانند محسن شکاری در ایران، اروپا و آمریکا این نیست که قانون ما اعدام دارد و در اروپا اعدام لغو شده، بلکه در این است که آنجا پلیس درجا با شلیک گلوله او را می‌کشد و اینجا دادگاه برگزار می‌شود، اما اروپا سعی در وارونه‌نمایی و حذف عامدانه بخشی از حقیقت دارد. در این بازی جدید غرب، چند بازیگر اصلی حضور دارند که شامل روسای‌جمهور کشور‌های تروئیکا یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس هستند که هرکدام یک نقش را ایفا می‌کنند. لندن می‌گوید: ما تحریم‌هایی علیه ایران، به‌دلیل ارائه پهپاد به روسیه و سرکوب اعتراضات اعمال کردیم.

جیمز کلورلی، وزیر خارجه انگلیس درباره این‌که آیا لندن با حصول توافق هسته‌ای جدید موافق است، گفته اولویت ما جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی است، اما در کنار آن، ما به پاسخ دادن به اقدامات غیرقابل‌قبول ایران ادامه می‌دهیم. از سوی دیگر پاریس در کاخ الیزه با جنگ‌طلبان ضدایرانی از جمله مسیح علینژاد دیدار می‌کند و آلمان هم که به اتاق جنگ مرکزی اروپا علیه ایران تبدیل شده و سفارتخانه این کشور در تهران هم قرارگاه نفرت‌پراکنی و حمایت از جریان تروریسم است.

غرب به‌خوبی می‌داند که ایران هیچ اقدام استثنایی چه در مقابله با آشوب در کف خیابان‌ها و چه در مجازات مجرمان برای قصاص انجام نداده و در هرگامی که در این ناآرامی‌ها برداشته براساس قانون عمل کرده، اما پیشینیه ضدایرانی آن‌ها و تقابل گفتمانی اسلام و غرب اجازه نمی‌دهد اروپا حقیقت را آن‌طور که هست ببیند و افکت ضداسلامی، باعث چنین رفتار‌های خصومت‌طلبانه‌ای از سوی اروپا شده است، درحالی که حکمرانی در تمام سیستم‌های جمهوری تقریبا یکسان است و هیچ کشوری را پیدا نمی‌کنید که در برابر ناامنی خیابان‌ها دست بسته و ساکت بماند.

حتما اعتراضات مردم در خیابان‌های فرانسه، انگلیس و آلمان را درباره وضعیت اقتصادی و نرخ انرژی و ماجرای سوخت و… دیده‌اید و این‌که مقامات غربی چگونه تاکید می‌کنند ناامن کردن زندگی شهروندان را تحمل نمی‌کنند، اما همین دیدگاه در برابر ایران قفل می‌شود و امنیتی که کشور‌های غربی برای خود خط قرمز می‌دانند برای ایران باید دچار حفره و باگ شود و تروریست‌ها بتوانند به‌راحتی جولان دهند هیچ برخوردی هم با آن‌ها نشود. چیزی که اروپا برای ایران می‌خواهد آزادی تروریست‌ها در پوشش معترضان است؛ همان‌طور که اروپا تبدیل به خانه امن و بهشت تروریست‌های رجویسم، کومله، الاحوازیه و پژاک و بقیه سازمان‌ها و گروهک‌های تروریستی شده است. حال آن‌که در ماجرای اغتشاشات اخیر در ایران، رسانه‌های تحت حمایت اروپایی‌ها کاملا در اختیار این گروهک‌های تروریستی بودند؛ تروریست‌هایی که ضمن برخورداری از حق اقامت در کشور‌های اروپایی اکنون با حمایت مالی و رسانه‌ای آن‌ها نیز مواجه شده‌اند. این تروریست‌ها در اروپا مشغول پرونده‌سازی‌های حقوق بشری علیه ایران‌هستند.

روزنامه جام جم