دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وزارت ورزش و جوانان شمار جوانان مجرد و در سن ازدواج بین ۱۸ تا ۳۵ سال را در کشور ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد.
دبیر قرارگاه حمایت از خانواده وزارت ورزش:

به گزارش افلاکیون ، حجت الاسلام مهدی متقی فر بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه جوانی جمعیت استان بی رغبتی جوانان به ازدواج را از جمله دلایل کاهش فرزندآوری در کشور خواند و گفت: باید دلایل بی رغبتی جوانان به ازدواج شناسایی و رفع شود.

وی اراده بسته‌های حمایتی و مشوقی و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز را برای رفع بی رغبتی جوانان به ازدواج و فرزندآوری مهم برشمرد و گفت: در حال حاضر ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار جوان بین ۱۸ تا ۳۵ ساله در کشور مجرد هستند.

دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وزارت ورزش و جوانان با اظهار اینکه کاهش فرزندآوری بحران جمعیتی را در آینده رقم می‌زند، افزود: طبق آمارها طی ۱۰ سال اخیر نرخ ازدواج در هیچیک از شهرهای استان روند افزایشی نداشته است.

حجت الاسلام متفی فر با اشاره به برنامه‌های وزارت ورزش برای رشد ازدواج و فرزندآوری افزود: اعتبارات مشاوره رایگان به ۱۶ میلیارد تومان رسیده در حالی که سال قبل از آن ۹ میلیارد تومان بوده است.

وی همچنین از برپایی هشت هزار کارگاه آموزشی ازدواج طی یکسال اخیر در کشور خبر داد.

منبع: مهر