یک گل تا رکورد تاریخی
یک گل تا رکورد تاریخی
لیونل مسی می تواند امشب با زدن یک گل با رکورد تاریخی پله برابری کند.

به گزارش افلاکیون لیونل مسی یک دبل تا پیشی گرفتن از رکورد تاریخی پله فاصله دارد. فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا امشب اگر بتواند حتی یک گل به رئال سوسیداد بزند نیز با رکورد سلطان دنیای فوتبال برابری کند. در واقع او می تواند امشب یک گل بزند و به رکورد بیشترین گل زده برای یک تیم باشگاهی دست پیدا کند.

مسی تاکنون توانسته ۶۴۲ گل در ۷۴۴ بازی با پیراهن بارسا به ثمر برساند و پله در سانتوس رکورد ۶۴۳ گل در ۷۵۷ بازی را به ثبت رسانده بود.

مسی فصل جاری را در حالی شروع کرد که ۹ گل با پله فاصله داشت و تاکنون توانسته در ۱۷ بازی ۸ گل به ثمر برساند که ۵ تایش در لالیگا بود. آخرین گل او برابر لوانته در نوکمپ بود و آخرین دبلش نیز ۷ نوامبر در نوکمپ برابر رئال بتیس.

مسی اگر امشب گلزنی نکند برابر والنسیا فرصت خواهد داشت تا با زدن یک گل به رکورد پله برسد.

مسی امشب با اویارسابال ستاره سوسیداد نیز برای آقای گلی رقابت دارد. مهاجم سوسیداد با ۷ گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد و مسی می تواند با یک دبل نه تنها از رکورد پله پیشی بگیرد که به اویارسابال هم برسد.

مسی رکورد بیشترین گل زده در یک فصل را نیز در اختیار دارد. او فصل ۱۲-۲۰۱۱ توانسته بود ۵۰ گل در لالیگا بزند. او ۴۴۸ گل در لالیگا زده، هفت بار آقای گل این رقابت ها شده و شش کفش طلا نیز در اختیار دارد.