گزارش خبرنگار فارس از اغتشاشات امروز بوکان/غارت دو فروشگاه و حمله به شهرداری+فیلم و عکس
گزارش خبرنگار فارس از اغتشاشات امروز بوکان/غارت دو فروشگاه و حمله به شهرداری+فیلم و عکس
اغتشاشگران امروز در بوکان ضمن آسیب به اموال عمومی و خودروهای مردم، به دو فروشگاه حمله کرده و اقدام به غارت و تخریب کردند.

به گزارش افلاکیون از بوکان، از ساعات اولیه صبح امروز جمعی از مردم در تشییع جنازه دو تن از کشته ها به نامهای «سالار مجاور» و «محمد حسن‌زاده» که شب گذشته جان خود را از دست داده بودند، در آرامستان این شهر و روستای اختطار در مسیر جاده مهاباد تجمع کردند.پلیس در اطلاعیه ای اعلام کرده است محمد حسن‌زاده در یک درگیری و نزاع دسته جمعی کشته شده است. تحقیقات در مورد نحوه کشته شدن سالار مجاوری نیز ادامه دارد.

تعدادی از اغتشاشگران بعد از این مراسم به سمت شهر حرکت کردند. این افراد که خود را به سنگ و چوب و چماق و حتی سلاح های سرد نظیر قمه و تبر مجهز کرده بودند در مسیر حرکت خود به اموال عمومی نظیر تابلوها و علائم شهری، مدارس، بانک ها صدماتی وارد کردند.

عده ای نیز از فرصت استفاده کرده و به سمت شهرداری بوکان هجوم برده و با پرتاب سنگ شیشه های ساختمان شهرداری را شکسته و چند نفر از اغتشاشگران نیز وارد ساختمان شهرداری شده و اقدام به تخریب و سرقت اموال عمومی کردند.

اغتشاشگران همچنین به دو فروشگاه زنجیره ای حمله کرده و ضمن تخریب اقدام به غارت فروشگاه کردند. آنها چند خودرو مردم را آتش زدند و شیشه‌های چند بانک را شکستند.

این رفتارهای ساختارشکنانه با حضور به موقع پلیس خاتمه یافت. هم اکنون بوکان شاهد بارش باران پاییزی است.