دبیر انجمن زغال سنگ با اشاره به اینکه متأسفانه دولت در تجهیز معادن زغال سنگ و استقرار پایگاه های امداد و نجات اقداماتی را انجام نداده است، گفت: دولت به جای کمک، حقوق دولتی معادن زغال سنگ را ۲۰ برابر کرده است.
کمک صفر دولت به ارتقاء ایمنی معادن با وجود افزایش ۲۰ برابری حقوق دولتی
کمک صفر دولت به ارتقاء ایمنی معادن با وجود افزایش ۲۰ برابری حقوق دولتی

به گزارش افلاکیون، سعید صمدی دبیر انجمن زغالسنگ ایران  در خصوص جزئیات حادثه معدن زغال سنگ دامغان، اظهارداشت: این معدن یکی از معادن بزرگ استان سمنان به شمار می آید که عمر ۴۰ ساله دارد.

دبیر انجمن زغال سنگ ایران  با بیان اینکه هنوز نمی توان دلایل اصلی بروز این حادثه را ارزیابی کرد ، تصریح کرد: در حال حاضر مشغول باز کردن کارگاه استخراج هستند و تا اتمام این روند نمی توان نتیجه نهایی را اعلام کرد.

دبیر انجمن زغال سنگ با اشاره به اینکه متأسفانه دولت در تجهیز معادن زغال سنگ و استقرار پایگاه های امداد و نجات اقداماتی را انجام نداده است، گفت: دولت به جای کمک حقوق دولتی معادن زغال سنگ را ۲۰ برابر کرده و هر چقدرهم اعتراض کردیم نتیجه ای نرسیدیم.

به گزارش تسنیم، ساعت ۱۱ صبح ۱۱ اردیبهشت ماه ریزش تونل زغال‌سنگ طزره دامغان حادثه آفرید و ۲ کارگر نیز در تونل این معدن زغال‌سنگ محبوس شدند.
مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی دراین‌باره گفته است: ۲ کارگر متأسفانه در تونل این معدن محبوس شدند.

منصور شریف با بیان اینکه تلاش برای نجات ۲ کارگر مانده در زیر آوار ادامه دارد؛ افزود: نیروهای امدادرسانی در محل حضورداشته و تونل‌هایی از چند مسیر برای نجات آنان حفرشده است.

وی درباره نحوه وقوع حادثه گفت: حادثه هنگام استخراج صورت گرفته است و تونل ۴۲ معدن زغال‌سنگ شرکت البرز شرقی ریزش می‌کند و این کارگران محبوس می‌شوند.