کشورهای حاشیه خلیج فارس انبار تسلیحات آمریکا هستند
کشورهای حاشیه خلیج فارس انبار تسلیحات آمریکا هستند
عضو مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس گفت: هم اکنون می توانیم با لغو تحریم های تسلیحاتی در حوزه صادرات توانمندی های نظامی گام برداریم.

احد آزادی خواه

در رابطه با پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران پس از ۱۳ سال، گفت: تحریم های مختلفی که علیه ایران اسلامی اعمال می شود همواره بر اساس سیاست های ظالمانه آمریکایی ها بوده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ترامپ پس از خروج از برجام تلاش کرد تحریم های تسلیحاتی لغو نشود اما با مخالفت کشورهای مختلف همراه شد که بیانگر از بین رفتن جایگاه ایالات متحده است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی توانسته طی چهار دهه گذشته در حوزه طراحی و تولید تجهیزات نظامی به خودکفایی برسد، ادامه داد: این مهم در حالیست که بسیاری از کشورهای منطقه خصوصا در حاشیه خلیج فارس صرفا انبار تسلیحات آمریکا هستند و میلیاردها دلار برای این تجهیزات هزینه کردند.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توانمندی وزارت دفاع در بومی سازی تجیهزات نظامی قابل تقدیر است، خاطرنشان کرد: بر این اساس با توجه به لغو تحریم های تسلیحاتی می تواند در حوزه صادرات توانمندی نظامی کشورمان گام برداریم.

به گزارش سایت مدآرا، بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱، بر مبنای دوره‌های زمانی پنج، هشت و ده ساله پس از تاریخ قبول توافق برجام و نه تایید شورای امنیت، تحولاتی ایجاد خواهد شد.
از این رو در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ که برابر با ۲۷ مهرماه ۱۳۹۹ است، سال پنجم قبول توافق برجام محقق خواهد شد و بر همین مبنا در این تاریخ دو تحول مهم “لغو محدودیت‌های تسلیحاتی ایران” و “لغو محدویت‌های مسافرتی برخی اشخاص حقیقی” ایران اتفاق می‌افتد.