معاون وزیر بهداشت با اشاره به جزئیات تردد خودروها در 5 شهر کشور، گفت: تردد بین تهران و کرج هیچ محدودیتی ندارد.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت امشب در برنامه خبر ۲۱ با اشاره به جزئیات اعمال محدودیت‌های سفرها به شهرهای تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه، اظهار داشت: حدود ۸ ماه است که به مردم توصیه می‌کنیم تا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند؛ چراکه ویروس کرونا ضعیف نشده و ممکن است قوی‌تر هم شود.

وی ادامه داد: خودروهای شخصی که پلاک بومی دارند، نمی‌توانند از استان‌ خود بیرون بروند و پلاک‌های عمومی بومی می‌توانند به شهرهای خود برگردند، اما پلاک‌های غیر بومی نمی‌توانند به این مناطق وارد شوند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت یادآورشد: بین شهرهای کرج و تهران هیچ محدودیتی وجود ندارد و ما این دو شهر را یکی در نظر گرفته‌ایم؛ ضمن اینکه خودروهای اورژانس، خودروهای امدادی و حمل کننده‌های مواد غذایی هیچ محدودیتی در تردد ندارند.

رئیسی با بیان اینکه سیستم حمل و نقل عمومی آزاد است، خاطرنشان کرد: فقط موضوع تردد خودروهای شخصی مطرح است و اگر نیاز باشد این طرح در سایر شهرها نیز اجرا خواهد شد.

 وی با بیان اینکه بر اساس آمار اکثر سفرهای غیر ضروری توسط خودروهای شخصی صورت می‌گیرد، ابراز داشت: به همین دلیل تصمیم گرفته شد خودروهای شخصی شامل این محدودیت‌ها قرار گیرد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه این محدودیت‌ها اعمال قرنطینه نیست، بیان داشت: فقط قصد داریم از سفرهای غیرضروری جلوگیری کنیم؛ چرا که بیش از نیمی از مردم دقیقاً پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می کنند و مطالبه اصلی این افراد این است که عده‌ای که رعایت نمی‌کنند و در رفت و آمد هستند، محدود شوند