کاهش ۳۳ هزار و ۵۵۸ واحدی شاخص کل بورس
کاهش ۳۳ هزار و ۵۵۸ واحدی شاخص کل بورس
شاخص کل بورس با کاهش ۳۳ هزار و ۵۵۸ واحدی در تراز یک میلیون و ۷۸۸ هزار و ۲۱۲ واحدی ایستاد.
در انتهای بازار رقم خورد:

 

به گزارش افلاکیون ، شنبه (۱۳ اسفند) در ابتدای بازار شاخص کل بورس با اُفت ۹ هزار و ۶۷۵ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۹۵ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با اُفت ۳۳ هزار و ۵۵۸ واحدی در تراز یک میلیون و ۷۸۸ هزار و ۲۱۲ واحدی ایستاد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۴ هزار و ۶۳۱ میلیارد تومان رسید. «فولاد»، «فملی» و «فارس» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خودرو»، «شستا» و «فولاد» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن با اُفت ۴ هزار و ۸۸۰ واحدی روی پله ۵۳۲ هزار و ۹۹۱ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۹ هزار و ۲۵۰ میلیارد سهم به ارزش ۴ هزار و ۶۱۳ هزار تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با اُفت ۲۸۸ واحدی روی پله ۲۲ هزار و ۷۱۹ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد ۲ هزار و ۳۲۰ میلیارد سهم به ارزش هزار و ۲۷۶ میلیارد تومان رسید.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۹۲۷ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فلزات اساسی» و «فرآورده نفتی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های بنیرو، وبانک و وایران بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های کطبس، وتوصا و وبیمه بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های کلر، زکشت و رافزا بیشترین افزایش قیمت و سهام فزر، غدیس، ثالوند بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، فردا و فیروزا و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، فیروزا و افران در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، آوند و ثبات بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اعتماد، آوند و کاج در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های افران، کمند و افران ۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌ها شستا، شستا و خساپا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد ۱۲۱۴، اراد ۸۶۴، اراد ۱۱۷۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، کارا و کرمان بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

منبع : جام جم