با گسترش بیشتر ویروس کرونا در چین، در پایتخت و شهرهای بزرگ این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام شده و مقررات سخت‌تری وضع شده است.
چین در حالت فوق العاده/ کرونا برگشت
چین در حالت فوق العاده/ کرونا برگشت

به گزارش افلاکیون به نقل از دویچه وله، با گسترش بیشتر ویروس کرونا در چین، در پایتخت و شهرهای بزرگ وضعیت فوق‌العاده اعلام شده و مقررات سخت‌تری وضع شده، دولت به طور مرتب از مردم تست می‌گیرد و آنها را با شتاب بیشتری واکسینه می‌کند.

دولت چین در پکن وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده و از شهروندان خواسته است تا جای ممکن خانه را ترک نکنند. در محله شونی، از محلات بزرگ پکن که میزان سرایت بیماری بالاست، «حالت جنگی» اعلام شده و برای تمام ۸۰۰ هزار نفر ساکنان این محله تست کرونا انجام شده است.

در محله دیگری به نام چائویانگ از ۲۳۴ هزار و ۴۱۳ نفر تست گرفته شده است که گفته می‌شود هیچ پاسخ مثبتی در میان آنها نبوده است. اهالی تنها با ارائه نتیجه تست خود می‌توانند محله را ترک کنند.

چین هر چند موفق شده تا حد زیادی کرونا را تحت کنترل در آورد اما همچنان مواردی پراکنده در میان شهروندان مشاهده می‌شود.

به گفته رسانه‌های جمعی چین، مقام‌های بهداشتی این کشور قصد دارند به ۵۰ میلیون نفر از گروه‌های حساس در برابر ویروس را تا ماه فوریه که تعطیلات سال نو شروع می‌شود، واکسن بزنند.

دولت همچنین از کارمندان تقاضا کرده است که از اول ژانویه تا آغاز تعطیلات شهر را ترک نکنند. از همگان خواسته شده است که در این برهه زمانی از مسافرت خودداری ورزند.