یک متخصص مغز و اعصاب گفت: مبتلایان به بیماری کرونا ممکن است دچار لخته خون شوند و موارد زیادی هم گزارش شده است که بیمارانی بر اثر گردش لخته خون در سیستم بدنشان دچار سکته‌های قلبی و مغزی و همچنین اختلالات عروقی محیطی شده اند.
چرا مبتلایان به کرونا دچار لخته خون می‌شوند؟
چرا مبتلایان به کرونا دچار لخته خون می‌شوند؟
به گزارش افلاکیون، محمدعلی اکبریان نیا در خصوص لخته شدن خون در اثر ابتلا به کرونا گفت: مبتلایان به این بیماری ممکن است دچار لخته خون شوند و موارد زیادی هم گزارش شده است که بیمارانی بر اثر گردش لخته خون در سیستم بدنشان دچار سکته‌های قلبی و مغزی و همچنین اختلالات عروقی محیطی شده اند.
وی ضمن اشاره به اینکه علت بروز این عارضه براثر ابتلا به کرونا هنوز مشخص نشده است، ادامه داد: ترکیبات آسپرین و ترکیبات پلاویکس و همچنین دارو‌هایی که رقیق کننده خون هستند، شاید بتوانند از ایجاد لخته خون در مبتلایان به این بیماری جلوگیری کند.
این متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه به هیچ فردی توصیه نمی‌شود، در صورت ابتلا به کرونا و بدون نظر پزشک به مصرف آسپرین و دارو‌های رقیق کننده خون بپردازد، افزود: در حال حاضر زمان در این بیماری آنقدر نیست که بتوان نکات پیشرفته در مورد آن را پیدا کرد و از آنجایی که لخته شدن خون جزء عوارض کرونا گزارش شده است، مصرف دارو‌های رقیق کننده خون برای افرادی که دچار مشکلات گوارشی نیستند، آن هم برای کوتاه مدت مشکلی را به وجود نمی‌آورد.