پیشنهادات جدید برای ترمیم نمره کنکوری‌ها/ فقط یک فرصت برای ترمیم نمره داده می‌شود
پیشنهادات جدید برای ترمیم نمره کنکوری‌ها/ فقط یک فرصت برای ترمیم نمره داده می‌شود
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: فقط یک فرصت برای ترمیم نمره داده می‌شود و تعیین هزینه آن هم به خود استان‌‌ها سپرده شده است.

به گزارش افلاکیون :محسن زارعی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی  با بیان اینکه تصمیم‌های جدید برای ترمیم نمره پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: از جمله پیشنهادات مطرح شده، این است که دیپلمه‌های قبل از سال ۱۳۸۴ بتوانند در قالب ترمیم نمره، تولید سابقه کنند.

وی ادامه داد: مورد بعدی این بود که فارغ‌التحصیلان نظام‌ قدیم باید برای ترمیم نمره درخواست کمیسیون می‌دادند که در پیشنهاد جدید، نیاز به درخواست کمیسیون نیست.

زارعی اضافه کرد: این موارد در کمیسیون شورای عالی آموزش و پرورش طرح شده و موافقت اولیه انجام شده است و باید در شورای عالی آموزش و پرورش بررسی شود.

وی با بیان اینکه فقط یکبار امکان ترمیم نمره وجود دارد، افزود: فقط یک فرصت برای ترمیم نمره داده می‌شود و تعیین هزینه آن هم به خود استان‌‌ها سپرده شده است که در شورای آموزش و پرورش استان با توجه به مقتضیات استان تصمیم می‌گیرند که چه هزینه‌هایی دریافت کنند.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش  در پاسخ به این پرسش که «از چه زمانی افراد می‌توانند برای ترمیم رتبه اقدام کنند؟»، گفت: اینکه فقط داوطلبان می‌توانند در امتحانات نهایی خرداد شرکت کنند یا در امتحانات شهریور و دی نیز این امکان فراهم باشد، در دست بررسی است چون یک بحث این بود که هم‌ترازی امتحانات مطرح است.

به گزارش افلاکیون ، با توجه به اهمیت سوابق تحصیلی در کنکور، ارتقای نمره دارای اهمیت شده و بر همین اساس امکان ترمیم نمره در امتحانات نهایی فراهم شده است.

منبع : فارس