در آستانه پایان مهلت نام نویسی کاندیداها برای انتخابات فدراسیون فوتبال، فشار و تهدید علنی برخی از اعضای مجمع به اوج خود رسیده است.
پشت پرده انتخابات فدراسیون فوتبال
پشت پرده انتخابات فدراسیون فوتبال

به گزارش افلاکیون، مهلت نام نویسی کاندیداهای پست ریاست و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال پایان ۲۰ دی ماه به پایان می رسد و مطابق روند تعریف شده کلیه نامزدهای پست های هیات رئیسه باید شخصاً جهت تکمیل فرآیند ثبت نام و تحویل اصل مدارک عمومی و امضا فرم های مذکور به دبیرخانه مجمع مراجعه و رسید اخذ کنند، در این میان اما لابی افراد برای جلب حمایت و کاندیداتوری برای تصدی پست ریاست و عضویت در هیات رئیسه نیز به اشکال مختلف در حال انجام است.

متاسفانه همانند روندهای سابق، تخلف در پروسه انتخابات فدراسیون فوتبال با ابزار تهدید و تطمیع، شیوه‌ای است که برخی از مدعیان به دنبال آن هستند. در تازه‌ترین اتفاق و بنابر اظهارات برخی اعضای مجمع، در روزهای گذشته افراد صاحب قدرت در فدراسیون فوتبال با برخی از اعضاء مجمع تماس گرفته و آنان را بخاطر حمایت از برخی نامزدهای احتمالی ریاست فدراسیون به برکناری و جابجایی تهدید کرده‌اند.

عدم نظارت بر رفتار برخی افراد متاسفانه زمینه‌ای را فراهم کرده که متهمان پرونده ویلموس و برخی از متهمان اقتصادی نیز به چرخه پیچیده انتخابات فدراسیون فوتبال ورود کرده‌اند، لذا برای حفظ سلامت انتخابات، ورود جدی دستگاه‌های قضایی و نظارتی به منظور پیشگیری از وقوع جرم و خصوصا نظارت سازمان بازرسی کل کشور به این روند ضروری به نظر می‌رسد.

برخورد منفعلانه وزارت ورزش به عنوان نهادی ناظر بر روند انتخابات فدراسیون‌ها، آن هم به بهانه عدم دخالت تامل برانگیز بوده و متاسفانه زمینه جولان برخی افراد ذی‌نفع و تغییر شرایط به نفع کاندیداهای خاص را رقم زده است، موضوعی که به نظر می‌رسد لازم است مسوولان وزارت ورزش با هوشیاری بیشتری آن را دنبال کنند تا مانع تداوم تهدید و تطمیع در روند انتخابات فدراسیون فوتبال شوند.