پرسپولیس و سپاهان دو سهمیه در تیم منتخب هفته داشتند.
پرسپولیس و سپاهان با بیشترین سهم
پرسپولیس و سپاهان با بیشترین سهم

به گزارش افلاکیون، هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال هم با انجام ۸ دیدار در دو روز مختلف به پایان رسید و مطابق هر هفته تیمی متشکر از بهترین بازیکنان آن هفته از رقابت‌ها که در نتیجه دیدارها برای تیمشان موثر ظاهر شدند تشکیل دادیم که به شرح زیر است:

نوشی صوفیانی (مس رفسنجان)

در تقابل با خط حمله قدرتمند تیم شهرخودرو، داوود نوشی صوفیانی بازی خارج از خانه را بدون گل خورده ترک کرد تا در روی برتری تیمش بهترین بازیکن زمین هم باشد. او نمره ۸.۴ را دریافت کرد و در این بازی در کنار ۶ مهار،۳ خروج موفق و ۷۸% دقت پاس داشت.

حسین ماهینی (سایپا)

یک بار دیگر نشان داد سن یک عدد است و می‌شود با آمادگی بدنی و انگیزه بالا همچنان خوب کار کرد. حسین ماهینی در دیدار مقابل آلومینیوم در ثانیه‌های پایانی بازی و در دقیقه ۹۵ همچنان در نفوذهای تیمش موثر ظاهر شده و یک پاس گل بدهد که با بدشانسی منجر به سه امتیاز برای تیمش نشد و در ادامه سایپا گل دریافت کرد.

سامان فلاح (پیکان)

در روزی که تیمش در دیدار سخت و دشوار مقابل تیم ماشین سازی به یک امتیاز بسنده کرد، فلاح، مدافع میانی این تیم یکی از دو گل تیمش را به ثمر رساند و توانست در وضایف دفاعی خودش هم عملکرد قابل قبولی داشته باشد و روی گل های خورده تیمش مقصر نبود تا در جمع برترین های هفته قرار بگیرد.

سید جلال حسینی (پرسپولیس)

پرسپولیس علی رغم بازی کسل کننده در نیمه اول با تراکتور، در نیمه دوم موقعیت‌های فراوانی را داشت تا بتواند دروازه حریف را باز کند اما تک گل سیدجلال حسینی کاپیتان سرخ‌پوشان پای حکم سه امتیاز شیرین در تبریز را برای این تیم امضا کرد تا پرسپولیس دست پر از تبریز به تهران بیاید

ابوالفضل رزاق پور (ماشین سازی)

روز خوبی در دیدار مقابل پیکان داشت و توانست جناح راست این تیم و نادر محمدی را مهار کند و اوت دستی های زیادی هم به او در این بازی ندهد. رزاق پور هم در دفاع موثر بود و هم در نفوذ ها به تیمش کمک کرد و پاس گل اول تیمش را هم در این دیدار ارسال کرد.

محمد کریمی (سپاهان)

به خوبی توانسته در پست جدید خود یعنی هافبک دفاعی جا بیافتد و تبدیل به همان بازیکنی شود که محرم نویدکیا می‌خواهد. او هم بازیسازی و سبک بازی فانتزی خودش را حفظ کرده و هم نقش یک بازیکن درگیر شونده و مخرب را برای خط هافبک حریف ایفا می‌کند و مقابل ذوب آهن کم اشتباه ظاهر شد و در برتری تیمش نقش موثری ایفا کرد.

مهدی مهدی پور (استقلال)

در برتری آبی پوشان مقابل نساجی، محمود فکری برخلاف هفته گذشته از مهدی مهدی پور به عنوان بازیکن ثابت استفاده کرد و او عملکرد موفقی از خود برجای گذاشت. مهدی پور در این مسابقه با امتیاز نزدیک به ۸ بهترین بازیکن زمین شد. او ۱۲۵ لمس توپ داشت، ۹۳ درصد دقت پاس داشته و ۴ تکل موفق و ۷ قطع توپ درست را از خود برجای گذاشت.

سیامک نعمتی (پرسپولیس)

برتری تیم پرسپولیس مقابل تراکتور در مسابقه خارج از خانه با گلزنی سیدجلالی حسینی همراه بود اما بهترین بازیکن زمین سیامک نعمتی انتخاب شد. اگرچه پاس گل پرسپولیس را هم احمد نورالهی ارسال کرده بود، سیامک نعمتی بهترین با نمره  ۸.۴ بهترین بازیکن زمین بود. در آمار موفق نعمتی ۳ شوت، ۳ شوت درچارچوب، ۵ دریبل و ۷۰ لمس‌توپ دیده می‌شود.

فرشاد احمدزاده (فولاد خوزستان)

وینگر فولادی‌ها در دربی خوزستان در چندین صحنه برای این تیم موقعیت سازی کرد که با بی دقتی مهاجمین این تیم و با واکنش‌های خوب فلاح زاده از دست رفت تا احمدزاده و  فولاد نتوانند فاتح دربی خوزستان شوند

محمد محبی (سپاهان)

وینگر سپاهان در بازگشت به ترکیب اصلی روز درخشانی داشت و بارها با استارت های انفجاری خودش خط دفاع ذوب آهن را آزار داد. او گل اول تیمش را روی حرکت انفرادی به ثمر رساند و می‌توانست گل دوم و سوم را هم به ثمر برساند که در زدن ضربات آخر کم دقت بود.

رضا خالقی فر (صنعت نفت)

خالقی فر در بازی با فولاد ۳ شوت به سمت دروازه فروزان داشت که یکی از آنها تبدیل به گل برزیلی در دربی خوزستان شد. خالقی فر در این بازی ۸ نبرد هوایی موفق داشت که از این حیث دومین بازیکن برتر این دیدار بود.