متاسفانه وقتی همه چیز سراسری باشد نمی‌توان انتظار اثر با کیفیت داشت، این روز‌ها متن داغ داغ آماده می‌شود و مثلا می‌خواهند ۳۰ قسمت کار را در چند ماه تمام کنند. طبیعتا هر چه کمتر زمان باشد بهتر است و به نفع تهیه‌کننده بوده و این باعث می‌شود همه سرگردان شوند.
پاک‌نیت: تمام کارها را عجله‌ای می‌سازند
پاک‌نیت: تمام کارها را عجله‌ای می‌سازند

به گزارش افلاکیون، محمود پاک‌نیت بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» در گفت‌وگو با میزان، پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر مشغول بازی در سریال «جشن سربرون» هستم، کار در شرایط کرونا بسیار سخت شده است، البته پروتکلها کامل رعایت می شود اما تنها مشکلی که بازیگر دارد این است که وقتی زیر دست گریمور می‌نشیند مجبور است ماسکش را بردارد و فقط گریمور ماسک می‌زند. بعد از گریم هم بازیگر دیگر نمی‌تواند ماسک بزند برای همین رعایت فاصله و نکات ایمنی برای بازیگران سخت‌تر از دیگر عوامل است.

وی در همین راستا ادامه داد: خوشبختانه نکات بهداشتی در پشت صحنه «جشن سربرون» به خوبی رعایت می‌شود و پزشک همیشه سر صحنه حاضر است، مدام عوامل را تست می‌کنند یعنی ما صبح اول تست می‌شویم و بعد گریم می‌شویم. همه رعایت می‌کنند، زیرا اگر از جان خودشان هم بگذرند به خاطر خانواده و اطرافیان‌شان باید رعایت کنند.

بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» با اشاره به مشکل فیلمنامه در سینما و تلویزیون اضافه کرد: خوشبختانه نویسنده‌های خیلی خوبی داریم، اما متاسفانه سر برخی از کار‌ها که می‌رویم، آنقدر با عجله کار می‌کنند که نویسنده و کارگردان و بازیگر اصلا نمی‌دانند دارند چه کار می‌کنند.

وی در همین رابطه ادامه داد: متاسفانه وقتی همه چیز سرسری باشد نمی توان انتظار اثر با کیفیت داشت، این روزها متن داغ داغ آماده می‌شود و مثلا می‌خواهند ۳۰ قسمت کار را در چند ماه تمام کنند. طبیعتا هر چه کمتر زمان باشد بهتر است و به نفع تهیه‌کننده بوده و این باعث می‌شود همه سرگردان شوند.

وی درباره موفقیت شبکه نمایش خانگی در دوران کرونا افزود: این موفقیت طبیعی است زیرا مردم بیش از پیش خانه می مانند اما ما باید از این فرصت کمال استفاده را بکنیم و کاری کنیم که مخاطب بعد از کرونا هم آثار ایرانی را رها نکند. البته در قبال شخص بنده بازیگری در هیچ مدیومی فرقی نداشته و در هر کاری کار خودم را می کنم.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره فعالیت هنرمندان در دوران کرونا اضافه کرد: هرچند کرونا هر روز اوضاع بدتری پیدا می کند اما به واقع کاری نمی توان کرد، نمی توانم تولیدات را متوقف کرد زیرا علاوه بر مسئله معیشت هنرمندان تلویزیون بدون تولید نمی‌تواند به کارش ادامه دهد.

پاک نیت درباره بازگشایی سینماها در شرایط فعلی خاطرنشان کرد: واقعا مردم حق دارند که به سینما نروند زیرا در حال حاضر سینما رفتن ترس دارد، اگر همه افراد هم در سینما نکات بهداشتی را رعایت کنند اما اگر حتی یک لحظه قصوری صورت گیرد جان بسیاری از آدمها به خطر خواهد افتاد. شاید به عنوان یک بازیگر باید از بازگشایی سینماها استقبال کنم زیرا معیشت من از این راه می گذرد اما به واقع حفظ سلامتی از هر چیزی واجب تر است.