رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی جدید به کشور و بارش برف وباران در ارتفاعات خبر داد و به کوهنوردان توصیه کرد که در صورت صعود به ارتفاعات تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

به گزارش افلاکیون ، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی در ارتفاعات کشور اظهارکرد: سامانه بارشی جدیدی امروز (۹ آبان) به کشور وارد می‌شود و بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده بارش‌های خوبی در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز و شمال قزوین همچنین بارش‌های پراکنده‌ در ارتفاعات کرمانشاه و کردستان مورد انتظار است.

وی ادامه داد: طی روز سه‌شنبه (۱۰ آبان) حجم بارش‌های افزایش می‌یابد و در ارتفاعات و شمال استان خوزستان، لرستان، گیلان، مازندران و گلستان همچنین در ارتفاعات استان‌های تهران، البرز و سمنان، نیمه شمالی استان خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش‌ های خوبی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی ارتفاعات طی روز چهارشنبه (۱۱ آبان) گفت: بارش‌های شدیدی در غرب استان اصفهان و ارتفاعات استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بخیاری و خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روز پنجشنبه (۱۲ آبان) بارش‌های شدیدی در ارتفاعات استان خراسان رضوی، شمال استان فارس، استان کهگلیویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شرق استان خوزستان، غرب استان اصفهان و شمال بوشهر دور از انتظار نیست همچنین در این شرایط جوی نباید از بارش‌های شمال استان سمنان غافل شویم چراکه بارش‌های این منطقه نیز شدید خواهند بود. در این روز بارش‌های پراکنده‌ای نیز در ارتفاعات تهران و البرز پیش‌بینی می‌شود بنابراین کوهنوردان باید با تجهیزات کامل زمستانی به ارتفاعات صعود کنند.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: روز جمعه (۱۳ آبان) در ارتفاعات استان کرمان، بوشهر، ارتفاعات خراسان رضوی بارش‌های مناسبی پیش‌بینی می‌شود. طی فعالیت این سامانه کوهنوردانی که به ارتفاعات بالای ۲۵۰۰ متر صعود می‌کنند کاملا انتظار بارش برف را داشته باشد و با تجهیزات کامل زمستانی اقدام به کوهنوردی کنند.