وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد ملی اربعین گفت: با توجه به افزایش گرما در کشور عراق، گرمازدگی مهمترین نگرانی در خصوص زائران پیاده اربعین همزمان با دهه آخر صفر است.

 

به گزارش افلاکیون ، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد ملی اربعین  ظهر امروز در حاشیه همایش همراه با حکیمان در جمع خبرنگاران،با اشاره به اعزام ۹۰ درصد زائران از مناطق مهران و شلمچه، اظهار کرد: تمهیداتی که کشور میزبان در خصوص مقابله با گرما زدگی زائران انجام داده، خوب است اما با توجه به حضور بی شمار عاشقان امام حسین (ع) کافی نیست.

وی تصریح کرد: با حضور میدانی در مرزهای مهران و شلمچه و بازدید از شرایط موجود، موضوع گرما زدگی برای زائران مهمترین دغدغه در منطقه است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در کوتاه ترین مدت امکانات و تجهیزات برای مقابله با گرمازدگی زائران از سوی کشور ایران در مرزها فراهم شد.

عین اللهی ادامه داد: در مرزهای ایران کانس ها و پنل هایی برای مبارزه با گرما ایجاد شده است تا افرادی که دچار مشکل می شوند به آنجا منتقل شوند.

وی افزود: علاوه بر آن وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای نخستین‌بار یک بیمارستان مجهز به نام “شهید قاسم سلیمانی” را در فاصله ۵ دقیقه‌ای با مرز در منطقه شلمچه دایر کرده است تا پذیرای مراجعه‌کنندگان باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تمام کادر درمان و خدمات بهداشتی در مناطق مرزی به صورت  داوطلبانه فعال هستند، خاطر نشان کرد: از حدود ۳ ماه قبل با ماموریت هر یک از فعالیت حوزه درمان و بهداشت که داوطلبانه تمایل به خدمات رسانی در مرزها داشته اند، موافقت شده و در این خصوص به دانشگاههای علوم پزشکی کشور نیز دستوراتی داده شده است.

منبع : فارس