تهران - افلاکیون: وزارت بهداشت اعلام کرد سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا برای افرادی که طی دو هفته آینده قصد سفر خارج از کشور دارند راه‌اندازی شد.
وزارت بهداشت از راه اندازی سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا خبر داد
وزارت بهداشت از راه اندازی سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا خبر داد

تهران – افلاکیون: وزارت بهداشت اعلام کرد سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا برای افرادی که طی دو هفته آینده قصد سفر خارج از کشور دارند راه‌اندازی شد.
به نقل از مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت؛ افرادی که قبلا واکسن دریافت کرده و طی دو هفته آینده قصد سفر خارج از کشور دارند از هم اکنون می‌توانند با مراجعه به نشانی vcr.salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

نشانی اینترنتی کارت دیجیتال واکسن حاوی QR-Code حداکثر یک روز پس از ثبت‌نام به افراد پیامک می‌شود.

در هنگام ثبت‌نام، ورود دقیق اطلاعات گذرنامه شامل نام و نام خانوادگی به زبان انگلیسی و شماره گذرنامه ضروری است. در صورتی که نام و نام خانوادگی انگلیسی با گذرنامه دقیقا منطبق نباشد یا شماره گذرنامه نادرست وارد شود ممکن است از ورود افراد به کشور مقصد جلوگیری شود.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مدتی قبل در تلاش برای هماهنگی با نیروی انتظامی است تا در نخستین زمان ممکن، تبادل اطلاعات گذرنامه به صورت خودکار صورت گیرد و نیازی به ورود دستی اطلاعات نباشد. از این رو پیشنهاد می‌شود افرادی که طی دو هفته آینده قصد مسافرت خارج از کشور ندارند تا راه‌اندازی کامل سامانه صبر کنند.