مدیرعامل هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به پرداخت ۴۵۴میلیارد تومان به وزارت نیرو بابت تصفیه آب گفت: ۳۰۰۰ میلیارد تومان بابت یارانه نان و خرید گندم اختصاص یافته است.
وام هدفمندی یارانه چگونه پرداخت می‌شود؟
وام هدفمندی یارانه چگونه پرداخت می‌شود؟

به گزارش افلاکیون، امید  حاجتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وام  سازمان هدفمندی یارانه‌ها، گفت: تا کنون مبالغ مختلفی جهت تنظیم بازار کالای اساسی، یارانه نان و گندم، عوامل تولید تخصیص داده شده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با اشاره به محدودیت واریز منابع نقدی این سازمان توسط شرکتهای تأمین‌کننده که عمدتاً به‌خاطر جنگ اقتصادی و تحریمهای همه‌جانبه دشمنان، تأثیرگذار بودن بیماری کرونا و عوامل متعدد دیگر است، گفت: در راستای اجرای هرچه بهتر تکالیف قانونی  سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و در اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و همچنین مدیریت صحیح منابع با اولویت پرداخت یارانه نقدی و طرح معیشت خانوار، پرداختهای زیر که بعد از یارانه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و ماهیت حقوق را دارند انجام گرفت؛

۱ ـ وزارت نیرو بابت خرید تضمینی آب استحصالی و تصفیه‌شده از بخش غیردولتی و تأمین خرید برق جزایر جنوب کشور، مبلغ ۱۴۱ میلیارد تومان و تا این تاریخ مبلغ ۴۵۴ میلیارد تومان دریافت نموده است.

 

۲ ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت بابت تنظیم بازار کالاهای اساسی و ضروری مبلغ ۳۰میلیارد تومان  دریافت کرده است.

 

۳ ـ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابت کمک به مسکن محرومین جامعه مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان و تا این تاریخ جمعاً مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان دریافت نموده است.

۴ ـ شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران بابت یارانه نان و خرید تضمینی گندم مبلغ ۱۰۰۰میلیارد تومان و تا این لحظه مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد تومان دریافت نموده است.

۵ ـ پرداخت به وزارت جهاد کشاورزی بابت یارانه نهاده و عوامل تولید و خرید تضمینی بخش کشاورزی از جمله خرید تضمینی زعفران مبلغ ۲۵۰میلیارد تومان

۶ ـ شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان و تا این تاریخ مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان را دریافت نموده است.

۷ ـ سازمان بیمه سلامت کشور مبلغ ۷۵۰میلیارد تومان و تا این تاریخ مبلغ ۲۶۳۵ میلیارد تومان را دریافت نموده است.

۸ ـ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابت پزشک خانواده مبلغ ۱۵۰میلیارد تومان و تا این تاریخ مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان را دریافت کرده است.

وی ابراز کرد: امیدواریم با واریز بموقع منابع این سازمان توسط  شرکتهای تأمین‌کننده، تعهدات خود را با مدیریت منابع و پرداخت تکالیف اجتناب‌ناپذیر در اسرع وقت انجام دهیم و ان‌شاءالله شاهد خدمت‌رسانی هرچه بهتر دستگاه‌های دریافت‌کننده این منابع به ملت شریفمان باشیم.