واکسن کرونای فایرز عوارض خود را بروز داد!
واکسن کرونای فایرز عوارض خود را بروز داد!
سازمان نظارت بر بهداشت انگلیس پس از بروز واکنش آلرژیک در دو نفر از دریافت‌کنندگان واکسن فایزر هشدار داد.

افلاکیون– انگلیس روز سه شنبه برنامه واکسیناسیون کروناویروس را اجرا کرد و کادر درمان، گروه‌های پرخطر و افراد بالای ۸۰ سال از جمله افرادی هستند که در اولویت دریافت واکسن خواهند بود.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، آژانس تنظیم دارو‌ها و محصولات بهداشتی انگلیس (MHRA) به افرادی که سابقه واکنش‌های آلرژیک شدید دارند هشدار داده است که از واکسن کووید-۱۹ فایزر/بیون‌تک استفاده نکنند.

این هشدار پس از آن صادر شد که سیستم سلامت همگانی انگلیس، مشاهده واکنش‌های آلرژیک در دو نفر که روز گذشته واکسن کروناویروس را دریافت کرده بودند، تایید کرد.

قرار است با ارسال محموله‌های بیشتری از واکسن فایزر/بیون‌تک به انگلیس طی روز‌های آینده تعداد بیشتری از افراد این واکسن را دریافت کنند. روز گذشته (سه شنبه) اولین واکسیناسیون در برابر کروناویروس انجام شد.

“استفن پوویس” مدیر پزشکی سیستم سلامت همگانی انگلیس گفت: همانطور که در مورد تزریق واکسن‌های جدید معمول است، سازمان نظارت بر بهداشت به منظور احتیاط بیشتر توصیه کرده که افرادی با سابقه واکنش‌های آلرژیک، این واکسن را دریافت نکنند.

گزارش‌ها حاکیست هر دو فرد دریافت کننده این واکسن رو به بهبود هستند.

انگلیس روز سه شنبه برنامه واکسیناسیون کروناویروس را اجرا کرد و کادر درمان، گروه‌های پرخطر و افراد بالای ۸۰ سال از جمله افرادی هستند که در اولویت دریافت واکسن خواهند بود.