گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که یک شرکت رژیم صهیونیستی به میانمار در احداث شرکت ارتباطات و انتشار تبلیغات علیه مسلمانان کمک کرده است؛ اقدامی که در حمله وحشیانه به اقلیت مسلمان روهینجا نقش بسزایی داشته است.
همکاری اسرائیل در کشتار مسلمانان میانمار!
همکاری اسرائیل در کشتار مسلمانان میانمار!

به گزارش افلاکیون، روزنامه “تایمز اسرائیل” نوشت، یک گروه حقوق بشری در میانمار طی گزارشی اعلام کرد، شرکت اسرائیلی “جیلات” متخصص در حوزه شبکه‌های ماهواره‌ای، تکنولوژی خود را به ارتش میانمار فروخته است و در جنایت‌های جنگی و ضد انسانی نظام میانمار علیه روهینجاها شریک است‌.

این گزارش در مورد معاملات تجاری منعقد شده توسط شرکت جیلات است، معاملاتی که پیش از تصمیم دادگاه عالی رژیم صهیونیستی در سپتامبر ۲۰۱۷ مبنی بر توقف صادرات نظامی به میانمار صورت گرفته است.

کریس سیدوتی، حقیقت یاب سابق سازمان ملل در میانمار در این باره گفت، اگر همانطور که این گزارش می‌گوید شرکت جیلات در جنایت‌های ارتش میانمار دست داشته باشد و اقداماتی که پیش از ۲۰۱۸ انجام داده، جنایت ضد انسانی یا جنایت جنگی یا کمک و ترغیب بر این کار بوده باشد، این شرکت همچنان مسئول است.

در این گزارش علاوه بر شرکت جیلات، سایر شرکت‌ها از جمله شرکت “آسیا ست” AsiaSat هنگ کنگ، “سیستم‌های شبکه هاگز” آمریکا و شرکت “اینتل” لوکزامبورگ هم به این جنایت متهم شده‌اند.

شرکت جیلات رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۸۷ تاسیس شده و در حوزه فناوری و خدمات شبکه‌های ماهواره‌ای فعالیت می‌کند. محصولات این شرکت شامل پلت فرم سیستم‌های ارتباطی ماهواره‌ای VSAT، مودم‌های پرسرعت، آنتن‌های با کارایی بالا در حال حرکت و تقویت کننده‌های قدرتمند و با کیفیت است.

دولت و ارتش میانمار به عملیات وحشیانه برای پاکسازی نژادی و کشتار جمعی علیه اقلیت مسلمان روهینجا متهم هستند که در اثر آن هزاران تن کشته و بیش از ۷۰۰ هزار تن به بنگلادش گریخته‌اند.

سازمان ملل فرماندهان ارشد میانمار را به کشتار جمعی و جنایت‌های جنگی متهم کرده است‌.