افلاکیون , در این رقابت‌ها ۱۰ تیم شرکت کردند و تیم فولاد سیرجان به عنوان قهرمان ایران در این رقابت‌ها حضور یافته است. نمایندگان ژاپن، هند، تایوان، ویتنام، استرالیا، اندونزی از حضور انصراف دادند. دوره قبل در سال ۲۰۲۰ در همین شهر قرار بود برگزار شود که به علت شیوع بیماری کرونا لغو شد. تیم‌ها […]

نیمه نهایی والیبال جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۲۱
نیمه نهایی والیبال جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۲۱

افلاکیون ,

در این رقابت‌ها ۱۰ تیم شرکت کردند و تیم فولاد سیرجان به عنوان قهرمان ایران در این رقابت‌ها حضور یافته است.

نمایندگان ژاپن، هند، تایوان، ویتنام، استرالیا، اندونزی از حضور انصراف دادند. دوره قبل در سال ۲۰۲۰ در همین شهر قرار بود برگزار شود که به علت شیوع بیماری کرونا لغو شد.

تیم‌ها به دو گروه ۵ تیمی تقسیم بندی شدند که از هر گروه دو تیم راهی نیمه نهایی شد و تیم‌های سوم و چهارم برای رده‌های ۵ تا ۸ و تیم‌های پنجم گروه‌ها برای رده‌های ۹ و ۱۰ رقابت می‌کنند. تیم قهرمان مسابقات به جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۱ صعود خواهد کرد.

نتیجه روز پنجم و نتیجه و برنامه ادامه روز ششم مسابقات به این شرح است:

برای رده‌های ۹ و ۱۰:
ربیسکو فیلیپین ۳ – ۲ سیلان الکتریسیتی سریلانکا
پنجشنبه ۲۲ مهر:
برای رده‌های ۵ تا ۸:
اوگمک آلمالیق ازبکستان ۱ – ۳ غاز الجنوب عراق
دیاموند فود تایلند – الکاظمیه کویت

نیمه نهایی‌:
العربی قطر – بورِفستنیک آلماتی قزاقستان
ناخون راچاسیما کِمین تایلند – فولاد سیرجان ایران (ساعت ۱۵)

تیم فولاد سیرجان پیش از این در دور گروهی و در گروه دو ۳ – ۰ تیم ربیسکو فیلیپین و ۳ – ۱ اوگمک آلمالیق ازبکستان، العربی قطر و دیاموند فود تایلند را شکست داد و با ۱۲ امتیاز به عنوان سرگروه به نیمه نهایی صعود کرد.

در دوره قبل در سال ۲۰۱۹ تیم‌های شهرداری ورامین ایران، پاناسونیک پنترز ژاپن و الریان قطر اول تا سوم شدند.

در ادوار قبلی والیبال جام باشگاه‌های آسیا، تیم پیکان در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ عنوان قهرمانی را کسب کرد. تیم‌های صنام تهران در سال ۲۰۰۴، کاله مازندران در ۲۰۱۳، متین ورامین در سال ۲۰۱۴، بانک سرمایه تهران در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ و خاتم اردکان در سال ۲۰۱۸ و شهرداری ورامین در ۲۰۱۹ قهرمان شدند.

در تاریخ والیبال جام باشگاه‌های آسیا، تیم پیکان تهران با ۷ قهرمانی، ۲ نایب قهرمانی و یک سومی رکورد دار است و تیم سامسونگ فایر کره جنوبی با ۲ قهرمانی و یک نایب قهرمانی در رده دوم جای دارد. تیم‌های شهرداری ورامین و بانک سرمایه ایران با ۲ قهرمانی سوم هستند.

در مجموع تیم‌های ایرانی با ۱۴ قهرمانی ۴ نایب قهرمانی و ۳ سومی در صدر قرار دارند و کره جنوبی با ۲ قهرمانی و یک نایب قهرمانی و قطر با یک قهرمانی ۵ نایب قهرمانی و ۴ سومی دوم و سوم هستند.