نبرد پرتغال و برزیل در آبادان
نبرد پرتغال و برزیل در آبادان
دقیقا همین امروز می‌تواند مصداق عینی «دو روی‌ سکه» باشد، جایی که نمی‎دانیم کار سرخابی‌ها سهل است یا سخت. بازی گل‌گهر با آلومینیوم که به‌دلیل برودت هوا لغو شده و آبی و قرمز بابت این حریف همیشه سمج خود فعلا خیال‌شان راحت است.
رقابت صدرنشینی در هفته‌سیزدهم هم ادامه دارد

بنابراین هیچ چیزی ندارند جز این‌که روی کار خود تمرکز کنند، کاری که در سطور پیشین هم به آن اشاره شد، هم سهل استو هم سخت.

مصاف معمولی‌ها با صدرنشین‌ها

لشکر سرخ‌ها بعد از تساوی در دربی که البته کلی نکات مثبت آماری برای آنها در پی داشت، مقابل یکی از معمولی‌ترین تیم‌های این فصل یعنی پیکان قرار می‌گیرد تیمی که گاهی هم ضدفوتبال بازی می‌کند. شاگردان یحیی گل‌محمدی در حالی مقابل پیکان قرار می‌گیرند که هنوز هیاهوی جدایی لوکادیا را پشت سر نگذاشته‌اند و آنچه که در روزهای اخیر بیشتر مشهود بود به حواشی جدایی ناگهانی این هلندی برمی‌گشت.
پرسپولیس امروز برای حمله به دروازه پیکان دل به مهدی ترابی بسته و امیدی هم به مدافع پیش تاخته خود یعنی گولسیانی دارند.

نکته یک: بازیکن کم اثر فصل گذشته سرخ‌ها یعنی «شرزود تمیروف» ازبکستانی در ترکیب پیکان مقابل تیم سابق خود پرسپولیس به میدان خواهد رفت.

نکته دو: یحیی گل‌محمدی و مجتبی حسینی سرمربیان دو تیم، رفقای صمیمی تمام سال‌های اخیر هستند اما مصاف آنها آنچنان جدی است که تمامی این رفاقت‌ها را کنار می‌گذارند.
نکته سه: عجیب است که سیامک نعمتی را به عنوان جانشین لوکادیا معرفی می‌کنند. اصلا جور درمی‌آید؟!

جایگاه دو تیم در جدول رده‌بندی:

پرسپولیس (۱) و پیکان (۱۲)

استقلال مقابل رستاخیز لیگ!

همین هفته اخیر لیگ‌برتر بود که صنعت نفت آبادان به عنوان یکی از قعرنشینان ضعیف این لیگ از تعطیلات ناشی از جام‌جهانی برخاست و با دو گل تیم نساجی را شکست داد تا همه متوجه شوند که این تیم زمین تا آسمان با آنچه که دو ماه پیش بود تفاوت دارد. به قول برخی این تیم رستاخیزی اساسی نشان داده است که البته کمی اغراق گونه هم به نظر می‌رسد.

باید عملکرد امروز این تیم مقابل استقلال را هم ببینیم، تیمی که مصدوم زیاد دارد و البته به شدت در تقلای این است تا با یک برد همچنان رقابت نزدیک خود را با پرسپولیس حفظ کند.
البته ساپینتو امیدوار است که پیکان هم بتواند پرسپولیس را ببرد تا به صدر برسند. به هرحال صنعت نفت با حضور تابارس برزیلی حسابی جان گرفته. نبرد استقلال و صنعت نفت به دلیل ملیت سرمربیان این دو تیم نبرد برزیل و پرتغال هم محسوب می‌شود. هدف هر دو تیم هم مشخص است. استقلال صدر را می‌خواهد و صنعت هم می‌خواهد با بیشترین سرعت ممکن از حوالی قعر دور و دورتر شود.
نکته یک: اوضاع در اردوی آبی خوب نیست. آرش‌رضاوند، ابوالفضل جلالی و عارف غلامی به دلیل مصدومیت نمی‌توانند تیم‌شان را در بازی با نفت آبادان همراهی کنند.
نکته دو: مهدی مهدی‌پور در دیدار با صنعت‌نفت‌آبادان به ترکیب آبی‌ها برمی‌گردد.
نکته سه: با این‌که استقلال مصدوم زیاد دارد اما ساپینتو هنوز به عزیزبک آمانوف اطمینان ندارد و شاید فقط برای دقایقی کوتاه به او بازی بدهد.
جایگاه دو تیم در جدول رده‌بندی:
استقلال(۳) ، صنعت نفت (۱۵)

آلومینیوم – گل‌گلهر ، وقتی دیگر

امروز دیدار تراکتور و مس کرمان در هفته سیزدهم لیگ‌برتر با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد. ورزشگاه یادگار امام تبریز میزبان این دیدار است؛ دیداری بین تیم‌های پنجم و چهاردهم جدول رده‌بندی لیگ‌برتر فوتبال ایران. همچنین بازی تیم‌های آلومینیوم اراک و گل‌گهر سیرجان به دلیل بارش سنگین برف لغو و به تاریخ دیگری موکول شده است.

۵
دقیقا ۵ سال است که استقلال به صنعت نفت آبادان نباخته است.
۱۱
پرسپولیس در پنج دیدار خود مقابل پیکان ۵ پیروزی به دست آورده و در مجموع ۱۱ گل زده است.
۲
پیکان در ۵ بازی اخیر خود با پرسپولیس فقط توانسته ۲ بار دروازه سرخپوشان را باز کند.
۳
تعداد بردهای استقلال مقابل صنعت نفت در پنج بازی اخیر است. این دو تیم دو بار هم مساوی کرده‌اند.

روزنامه جام جم