پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا جدال بر سر مذاکره با آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به برجام در داخل ایران بالا گرفته است.
به گزارش افلاکیون امروز خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران در گزارشی با تیتر “نامه جام زهر دوم جمعی از اصلاح طلبان” نوشته است: «جمعی از اصلاح طلبان افراطی، در حال جمع آوری امضا برای یک بیانیه جمعی هستند که در آن با خوش خیالی محض، مدعی بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم ها شده اند! این جریان ناکارآمد، با غفلت از توانمندی های داخلی، همچنان به دنبال شرطی کردن جامعه هستند.»
به نوشته فرارو، پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا جدال بر سر مذاکره با آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به برجام در داخل ایران بالا گرفته است. در حالیکه حسن روحانی و دیگر دولتمردان امیدوارند دولت جدید آمریکا از فرصت پیش آمده استفاده کند و به بجرام باز گردد، اصولگرایان به تندی از روحانی و اصلاح طلبان انتقاد می کنند که چرا پالس مذاکره به آمریکا می‌فرستند.

اصولگرایان دولت را متهم می‌کنند که توانمندی‌های داخلی را نادیده گرفته و مدام بر طبل ارتباط با غرب و آمریکا می‌کوبد. از طرف دیگر دولت هم می‌گوید تحریم‌ها ضربه سنگینی به اقتصاد ایران وارد کرده و باید از هر فرصتی برای لغو تحریم‌ها استفاده کرد.

اما اصولگرایان می‌گویند برجام هیچ فایده‌ای نداشته و به مشکلات اقتصاد ایران نیز افزوده است. از سوی دیگر اصلاح طلبان و میانه‌روها اصولگرایان را متهم می‌کنند که مایل نیستند تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی رفع شود.

حالا در این گیرودار امروز خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران در گزارشی با تیتر “نامه جام زهر دوم جمعی از اصلاح طلبان” نوشته است: «جمعی از اصلاح‌طلبان افراطی، در حال جمع آوری امضا برای یک بیانیه جمعی هستند که در آن با خوش خیالی محض، مدعی بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم ها شده اند! این جریان ناکارآمد، با غفلت از توانمندی های داخلی، همچنان به دنبال شرطی کردن جامعه هستند.»

به گزارش فارس در این بیانیه آمده است: “به‌نظر ما امروز ایران در شرایطی است ‌‌که جریان‌های سیاسی، در استفاده از فرصت به‌دست‌آمده هم‌صدا شوند و زمینه‌ساز تسریع بازگشت آمریکا به برجام و مشوق بازگشت ایران به تعهدات برجامی (در صورت لغو تحریم‌ها) شوند.”

فارس این بیانیه را با نامه‌ای از نمایندگان مجلس ششم مقایسه کرده و نوشته است: “در مجلس ششم نیز جمعی از نمایندگان افراطی خواستار نوشیدن جام زهر توسط رهبر معظم انقلاب در زمینه رابطه ایران و آمریکا شده بودند!!!”

به نوشته این خبرگزاری”اعضای مرکزی حزب سابق مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب از عوامل پیگیر برای تهیه و جمع آوری امضای این نامه هستند و از حاکمیت نظام جمهوری اسلامی خواسته‌اند از این فرصت استفاده نماید.”

تاکنون جزییات بیانیه مورد نظر خبرگزاری فارس منتشر نشده و اطلاع دقیقی درباره آن در دست نیست.