امثال ما که فرزند یکی از رهبران انقلاب یا شخصیت‌های بزرگ هستیم، احساس مسئولیت بیشتری می‌کنیم.
من به عنوان فرزند یکی از رهبران انقلاب برای آینده کشور احساس خطر می‌کنم
من به عنوان فرزند یکی از رهبران انقلاب برای آینده کشور احساس خطر می‌کنم

به گزارش افلاکیون، علی مطهری، صاحب نظریات «اوباما فضا را برای ایران باز کرد که در عراق و سوریه نفوذ کردیم»، «فکر می کنند کسی مخالف ولی فقیه نظر داد از دین خارج شده»، «یک عده دنبال ایجاد قداست بیجا برای جمهوری اسلامی هستند»، «ایران باید از کویت و عربستان قدردانی کند» و «ارتباط گیری امارات با اسرائیل تقصیر ایران هم هست» در اظهاراتی بامزه گفته است که ما فرزندان رهبرانقلاب بیشتر از مردم عادی احساس خطر برای آینده انقلاب و کشور می‌کنیم و تلاش می کنیم که کشور دست تندروها نیفتد! این ادعای مطهری در حالی است که مردم مومن و انقلابی معتقد هستند نباید گذاشت فرزندانی از شهدای برجسته انقلاب که تفاوت جدی با آن هشید پیدا کرده اند صرفا به خاطر رابطه ژنتیکی به مسیر انقلاب خسارت وارد کنند.

*بالاخره اگر به‌جای آقای روحانی کسی دیگر انتخاب می‌شد، وضع دیگری داشتیم. برجامی نداشتیم و شاید وارد جنگ شده بودیم. پس این‌طور نیست که انتخاب افراد تأثیری نداشته باشد.

*در دوره‌های قبل، وقتی آقای خاتمی انتخاب شدند، فضای کشور عوض شد، آزادی بیان بیشتر شد و برخی مشکلاتی که در نهادهای اطلاعاتی بود آشکار شد و بر آینده انقلاب و سرنوشت مردم تأثیر داشت.

*همین‌طور آقای هاشمی که انتخاب شدند، بحث سازندگی پیش آمد. انتخاب آقای احمدی‌نژاد هم آثار مخصوص خودش را داشت.

*البته امثال ما که فرزند یکی از رهبران انقلاب یا شخصیت‌های بزرگ هستیم، احساس مسئولیت بیشتری می‌کنیم. یعنی احساس می‌کنیم در شرایط موجود، انقلاب و آینده کشور در خطر است و نمی‌توانیم ساکت بنشینیم، تصمیم می‌گیریم وارد میدان شویم. حالا ممکن است ردصلاحیت کنند یا رأی نیاوریم اما نمی‌توانیم انقلاب را رها کنیم تا برخی افراد تندرو زمام انقلاب را به دست بگیرند و ما را به حاشیه برانند.

* احساس کردم در شرایط موجود کسی باید بیاید که بتواند دولت مقتدری را تشکیل دهد و از دخالت‌های بیرونی در دولت جلوگیری کند. در نامزد‌‌های موجود تا‌به‌حال چنین کسی را ندیده‌ام.