در شرایط حاضر که همه کشور‌ها به دنبال واکسن کرونا هستند و حتی تولید آن به هیچ عنوان با میزان نیاز جهانی همخوانی ندارد، تصور این‌که واکسن وارد بازار سیاه کشورمان شود هم دور از منطق است .
مردم فریب بازار سیاه واکسن را نخورند
مردم فریب بازار سیاه واکسن را نخورند

به گزارش افلاکیون، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، درباره خروج واکسن کرونا از شبکه بهداشت گفت: احتمال خروج واکسن کرونا از شبکه بهداشت به هیچ عنوان وجود ندارد و هر واکسن بر اساس کد مربوطه به یک نفر تزریق شده و اطلاعات آن شخص در سامانه‌های بهداشت ثبت می‌شود؛ بنابراین دقیقا مشخص است که هر واکسن با کد درج شده روی آن به چه فردی تزریق شده است. اطلاعات مربوط به واکسن‌ها در سامانه‌های بهداشت و سامانه تی تک سازمان غذا و دارو ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط حاضر که همه کشور‌ها به دنبال واکسن کرونا هستند و حتی تولید آن به هیچ عنوان با میزان نیاز جهانی همخوانی ندارد، تصور این‌که واکسن وارد بازار سیاه کشورمان شود هم دور از منطق است و مردم به هیچ عنوان نباید به این ادعا‌ها توجه و این موارد را باور کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد: برخورد با خاطیان و کلاهبرداران در زمینه ادعای فروش واکسن کرونا بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست و دستگاه‌های انتظامی و قضایی باید با این موارد برخورد کنند که این موضوع از طریق نیروی انتظامی قابل پیگیری است.

وی بیان کرد: تنها درخواست ما از مردم این است که به هیچ عنوان به این ادعا‌های واهی مبنی بر فروش واکسن کرونا چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی و بازار سیاه، توجهی نکرده و هزینه‌های هنگفت برای این ادعا‌های نادرست پرداخت نکنند.