متصدی حراج در پاساژ لیدما به دادگاه می رود
متصدی حراج در پاساژ لیدما به دادگاه می رود
پس از انتشار ویدیویی از تراکم جمعیت در یکی از فروشگاه‌های شهرک غرب تهران که منجر به پلمب این واحد صنفی شد، حالا رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از معرفی متصدی این واحد صنفی به دادسرا خبر داده است.

به گزارش افلاکیون، رییس پلیس امنیت عمومی تهران از معرفی متصدی یکی از فروشگاه‌های واقع در مجتمعی تجاری در شهرک غرب تهران به دادسرا خبر داد. این فروشگاه با برگزاری حراج در شرایط بحرانی کرونا، باعث شد تا افراد زیادی بدون رعایت فاصله گذاری آن هم در یک محیط سربسته تجمع کنند.

صبح روزشنبه بود که ویدیویی از برگزاری یک حراجی در یکی از فروشگاه‌های واقع در مجتمعی تجاری در شهرک غرب تهران منتشر و واکنش برانگیز شد، چرا که در شرایط بحرانی کرونا، افراد زیادی بدون رعایت فاصله گذاری آن هم در یک محیط سربسته تجمع کرده و منتظر خرید از فروشگاه مذکور بودند.

پس از آن بود که عصر دیروز؛ مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت اعلام کرد که «در رسیدگی ماموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ به این موضوع مشخص شد که این تجمع به دلیل حراج اجناس در این واحد صنفی انجام شده و در همین راستا نیز با توجه به این که این اقدام منجر به تجمع شهروندان در فضای بسته و بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شده بود ماموران با حضور در محل از ادامه فعالیت این واحد صنفی جلوگیری کردند.»

در تازه‌ترین پیگیری‌ها از این موضوع، امروز سردار علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از معرفی متصدی این واحد صنفی برای سیر مراحل قضایی به دادسرا خبر داده است.

ذوالقدری با بیان اینکه این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت قرار گرفته است، گفت که «این واحد صنفی موصوف بر خلاف دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد مبارزه با کرونا با تبلیغ در فضای مجازی مبنی بر تخفیف کیف و کفش موجب ازدحام شهروندان در فضای بسته پاساژ شده بود.» موضوعی که در نهایت منجر به پلمب این واحد صنفی و معرفی متصدی آن به دادسرا شده است.

به نوشته ایسنا پیش از این سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران گفته بود که شهروندان می‌توانند عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از طریق تماس با پلیس اطلاع رسانی کنند.