تهران - افلاکیون: روز جمعه ۶ آزادکار کشورمان در مبارزه درون‌ اردویی برای اعزام به مسابقات جهانی نروژ با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. 
مبارزه درون اردویی برای پوشیدن تیم ملی کشتی
مبارزه درون اردویی برای پوشیدن تیم ملی کشتی

تهران – افلاکیون: روز جمعه ۶ آزادکار کشورمان در مبارزه درون‌ اردویی برای اعزام به مسابقات جهانی نروژ با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

به منظور مشخص شدن ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در مسابقات جهانی نروژ قرار است در ۳ وزن دیگر روز جمعه ۱۲ شهریور انتخابی درون اردویی برگزار شود. کادر فنی و مسئولان فدراسیون کشتی پیش از این چرخه‌ای را برای مسابقات جهانی تعریف کرده بودند که حضور در جام تختی، تورنمنت بین‌المللی و همین طور مسابقه درون اردویی از جمله این چرخه بود.

هفته گذشته کادر فنی در اوزان ۷۴، ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد انتخابی را برگزار کرد که به ترتیب یونس امامی، کامران قاسم پور و مجتبی گلیج معرفی شدند.

بر این اساس روز جمعه در اوزان ۵۷، ۶۵ و ۷۰ کیلوگرم انتخابی برگزار خواهد شد. با توجه به درخواست هیات کشتی مازندران و امیرمحمد یزدانی مبنی بر حضور در وزن ۶۵ کیلوگرم، کسب عناوین نخست انتخابی تیم ملی، سهمیه المپیک و داشتن بهترین کارنامه در جمع مدعیان این وزن، یزدانی بعد از شرکت در تست‌های آمادگی جسمانی اردوهای تیم ملی و بررسی شرایط وزنی‌اش توسط کادر فنی، شانس حضور در چرخه انتخابی مسابقات جهانی نروژ را به دست آورد.

حسن عبادی هم در وزن ۶۵ کیلوگرم بود. وی بعد از مدال برنز جام یاشاردوغو رقابتی با کیان محمودجانلو دیگر برنزی این جام داشت که به برتری رسید اما به دلیل آسیب دیدگی وی از چرخه انتخابی انصراف داد.

اسامی کشتی‌گیرانی که در انتخابی شرکت می‌کنند به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک – علی قلی زادگان

۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی – کیان محمودجانلو

۷۰ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی – عرفان الهی