اصفهان رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان با انتقاد از نحوه نادرست قیمت گذاری میوه های نوبرانه در اصفهان، گفت: قیمت آلوچه در بازار اصفهان بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است.
قیمت شوکه کننده نوبرانه ها در بازار!
قیمت شوکه کننده نوبرانه ها در بازار!

به گزارش افلاکیون، نوروزعلی اسماعیلی در گفت‌وگویی درباره ورود نوبرانه ها به بازار، اظهار کرد: متاسفانه اکنون قیمت کرایه ها سرسام آور است؛ به عنوان مثال کرایه بار هندوانه از چابهار به اصفهان حدود ۱۰ میلیون تومان است.

وی در خصوص نوسانات قیمت میوه، گفت: میوه باید به نحوی تنظیم شود که مردم در خرید، رفاه داشته باشند و به طور قطع نرخ های غیرکارشناسی بازار میوه را بر هم می ریزد. به اعتقاد رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان، میوه های نوبرانه در بازار نیاز به نرخ گذاری ندارد و قیمت آن باید براساس عرضه و تقاضا مشخص شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه برای میوه های نوبرانه ای که هنوز بر روی درخت است، تعیین قیمت می شود، در حالیکه این سیستم اشتباه است.

اسماعیلی با اشاره به قیمت آلوچه (گوجه سبز) در بازار، گفت: قیمت این میوه نوبرانه در میدان میوه و تره اصفهان بین ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان و در سطح عرضه بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و قیمت توت اصفهانی گلخانه ای ۶۰ هزار تومان است، همچنین قیمت هندوانه چابهار در میدان میوه و تره بار ۴ هزار تومان و در سطح عرضه ۵ هزار تومان است.

وی درباره بازار مرکبات، گفت: متاسفانه اکنون مردم در این موقع از سال تمایلی برا خرید سیب و مرکبات ندارند، در حالیکه مرکبات به وفور در بازار یافت می شود.

رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان افزود: در حال حاضر قیمت پرتقال بین ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان و سیب بین ۸ تا ۱۵ هزار تومان است.

وی همچنین اضافه کرد: در آستانه ماه رمضان قیمت خرما بین ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان است، در حالی که پیش از ایام ماه رمضان به دلیل کمبود تقاضا قیمت این محصول حدود ۱۰ هزار تومان بود.