قرار دادهای ۱۰-۱۱ میلیاردی در استقلال صحت دارد!؟
قرار دادهای ۱۰-۱۱ میلیاردی در استقلال صحت دارد!؟
رئیس هیات مدیره استقلال گفت: قرارداد‌های ۱۰-۱۱ میلیاردی در استقلال صحت دارد و البته باید روی آن‌ها بازنگری شود.

به گزارش افلاکیون، اسماعیل خلیل زاده در خصوص اظهارات احمد سعادتمند مبنی بر اینکه از هیات مدیره برای سفر به ایتالیا مجوز داشته است اظهار داشت: در یکی از جلسات که برگزار شد او اعلام کرد برای اینکه مشکلات پرداخت استراماچونی و شفر را انجام بدهیم قبل از اینکه اتفاقی رخ دهد باید رایزنی کنیم.

وی افزود: در آن زمان با وجود مخالف و موافق وجود داشت و خود من معتقد بودم در آن شرایط زمان سفر مناسب نیست، اما موافقت شد که این سفر در نهایت انجام شود و سفر را منوط کردیم که مذاکرات فقط در راستای مطالبات استراماچونی پیش برود. همان روز مقابل باشگاه مصاحبه کردم برای کسر کردن قرارداد شفر و استراماچونی راهی ایتالیا شود.

خلیل زاده در پاسخ به این سوال که قبلا مدعی بود سعادتمند با احساسات هواداران بازی کرده، اما حالا می‌گوید خودشان مجوز سفر به ایتالیا را داده اند عنوان کرد: وقتی مدیرعامل مصوبه‌ای می‌آورد یعنی تصمیم این موضوع را گرفته است. ما تصور می‌کردیم رفتن او به ایتالیا بعد از بازی‌ها خواهد بود. زمانی که مدیرعامل به ایتالیا رفت من در مجلس بودم و چالشی ایجاد شد که جام را از ما گرفت.

رئیس هیات مدیره استقلال در خصوص پرداخت مطالبات شفر تصریح کرد: ۵۹۰ هزار دلار از مطالبات شفر به حساب وکیل این مربی واریز شده و ۱۰۰ هزار دلار هم به فیفا داریم. ۳۵۰ هزار دلار برای بازگشت دیاباته و ۵۰ هزار دلار برای میلیچ پرداخت کردیم. جمع پرداختی‌های ما در این مدت یک میلیون و دویست هزار دلار بوده است. پول شفر به حساب او نشسته و اگر او اعلام نکند که طلبش را گرفته ما خودمان به فیفا نامه خواهیم زد.

خلیل زاده ادامه داد: پسر آقای شفر در باشگاه استقلال مشغول به کار بوده و مجوز کار نداشته است. او از استقلال شکایت کرده و چیزی که من فهمیدم این است ما باید ۱۳۰ هزار دلار به پسر شفر پرداخت کنیم. در تلاش هستیم تا این اتفاق هم رخ دهد البته ما هنوز محکوم نشدیم و این موضوع تاثیری در پنجره نقل و انتقالاتی استقلال ندارد.

وی در خصوص احتمال بسته شدن پنجره نقل و انتقالات استقلال در صورت شکایت استراماچونی گفت: برای امسال خیر، ولی شاید برای سال آینده! امروز بازیکنان ایرانی که طلبکار بودند و شکایت کرده بودند مطالبات خود را دریافت کردند. تا آخرین ساعت اداری امروز صبر می‌کنیم تا شفر به فیفا نامه بزند در غیر این صورت ما خودمان نامه بزنیم.

رئیس هیات مدیره استقلال در خصوص شایعاتی که پیرامون تغییر کارگزار این باشگاه مطرح شده است گفت: اگر در خبر‌ها دیده باشید کارگزار ما یعنی شرکت فولاد متین قرار بود مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان به باشگاه تزریق کند، ولی تا امروز فقط ۷ میلیارد تومان پرداخت کرده است. البته از آن‌ها شکایت نکردیم، چون در زمان خود سعادتمند به آن‌ها اخطار دادیم.

وی با اعلام این موضوع که این کارگزار با پیشنهاد سعادتمند با استقلال قرارداد بسته است عنوان کرد: آن زمان من مقاومت می‌کردم، ولی قرارداد امضا شد. کارگزار و ما تعهداتی به هم داریم و پرداختی باید انجام شود. نمی‌دانم در پرسپولیس چگونه انجام شده، ولی عدم تعهد باعث شده تا پنجره استقلال باز نشود.

خلیل زاده در خصوص اینکه هیات مدیره پرسپولیس در عقد قرارداد با کارگزار نسبت به هیات مدیره استقلال بهتر عمل کرده است گفت: من برای مدیران جهان فولاد متین احترام زیادی قائل هستم. اگر آن روز من مخالف امضای چنین قراردادی بودم دلیلش این بود که عقبه آن شرکت را می‌دیدم. من حتی آن زمان مصاحبه کردم و این موارد را گفتم، اما مدیرعامل می‌خواست که این قرارداد بسته شود. شرکت کارگزار ما شرکت کوچکی نیست، اما به تعهدات عمل نکرد و ما هم مجبور شدیم شرکت دیگری را وارد کار کنیم که به تعهداتش عمل کند.

وی که با شبکه خبر صحبت می‌کرد در خصوص اظهارات مهدی عبدیان مبنی بر اینکه نادری از جیب خود پول داده و به استقلال آمده است عنوان کرد: نادری باید بابت رضایتنامه اش مبلغی را به باشگاه بلژیکی می‌داد که ما پرداخت آن را قبول نکردیم.

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص اینکه چه مبلغی به نادری پرداخت شده که او حاضر شده پول باشگاه بلژیکی را بدهد گفت: قطعا مبلغی به او دادیم که چیزی برایش باقی مانده است!

وی در خصوص اینکه پس با این صحبت‌ها اظهار نظر عبدیان درست نبوده است گفت: ما یک پولی را به عنوان قرارداد و یک پول را به عنوان آپشن به وی پرداخت کردیم هر چند قبول نمی‌کنم مبلغ بالایی به او داده باشیم.

خلیل زاده در پاسخ به این سوال که گرانترین بازیکن استقلال در این فصل کیست اظهار داشت:دوستان هستند! البته باید در قرارداد‌ها باید بازنگری صورت بگیرد.

وی در خصوص اینکه قرارداد‌های ۱۰-۱۱ میلیاردی در استقلال صحت دارد گفت: بله درست است.۷-۶ و ۵ میلیاردی هم وجود دارد. البته ما باید بازنگری کنیم. قرارداد منعقد شده و یک مسئول اجرایی آن را امضا کرده است، ولی باید به هر شکلی با آن‌ها به توافق برسیم.

رئیس هیات مدیره استقلال در خصوص اینکه آیا هواداران به این تیم امیدوار باشند گفت: ما فصل قبل خوب بودیم، ولی به جز یک بازیکن که راهی قطر شد امسال تیم خوبی داریم. ما به عنوان هیات مدیره استقلال باید دغدغه‌ها را برای تیم برطرف کنیم.

خلیل زاده در خصوص اینکه وی و عبدیان پولی به استقلال تزریق می‌کنند یا خیر گفت: همین الان پرداختی‌های خارجی‌ها را ما تامین کنیم. فکر می‌کنم با اسپانسر جدیدی که می‌آید مشکلات حل شود.

وی در خصوص مشکلات دکتر نوروزی گفت: مشکل وی روز گذشته حل شده و او به تیم بازگشته است.