فعالیت حضوری دانشگاه؛ آری یا خیر؟
فعالیت حضوری دانشگاه؛ آری یا خیر؟
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه به دانشگاه‌ها توصیه کرده است که برگزاری برنامه‌های حضوری تا حد امکان متوقف و به زمان مناسب‌تری موکول شود.

به گزارش افلاکیون، منصور غلامی درباره ادامه فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تهران با توجه به قرار گرفتن پایتخت در وضعیت نارنجی، اظهار داشت: در حال حاضر در تمام دانشگاه‌ها برنامه‌های آموزشی به صورت برخط و برخی حضوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این زمینه برنامه یکسانی برای دانشگاه‌ها در نظر گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: توصیه وزارت علوم این است که تا حد امکان برنامه‌های حضوری متوقف و برای زمان مناسب‌تری موکول شوند.

وزیر علوم افزود: هر دانشگاه در این ایام و در مورد پروژه‌های عملی و برنامه‌های پژوهشی با تشخیص و مسؤولیت خود و همچنین بر اساس ضرورت و حساسیت موضوع، تصمیم گیری می‌کند.

کلاس‌های درس حضوری دانشگاه‌ها از اسفندماه ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور جای خود را به کلاس‌های آموزشی الکترونیکی داد. این نحوه آموزش به دلیل اوج گرفتن شیوع کووید ۱۹ در نیم سال نخست سال تحصیلی جاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ادامه دارد.

از اقدامات مهم وزارت علوم در این زمینه می‌توان به ارائه هدیه ۱۲۰ گیگابایتی اینترنت به اعضای هیأت علمی و راه اندازی سامانه آموزش‌های مجازی برای رایگان شدن اینترنت دانشگاه‌ها و دانشجویان اشاره کرد.

در این میان پروژه‌های عملی دانشجویان بر اساس تصمیم گیری هر دانشگاه‌ها به صورت حضوری در آزمایشگاه‌ها یا مزارع تحقیقاتی انجام می‌شد اما به دلیل قرار گرفتن بیش از ۱۰۰ شهر در شرایط قرمز، به پایان رساندن این پروژه‌ها نیز متوقف شد.