تهران - افلاکیون: یک معلم بازنشسته ایلامی با تلاش و پشتکار خود توانست ۱۴۱ قله ایران را فتح و در سال ۹۸ نیز عنوان سیمرغ کشوری را از آن خود کند.
فتح ۱۴۱ قله مرتفع کشور توسط معلم بازنشسته ایلامی
فتح ۱۴۱ قله مرتفع کشور توسط معلم بازنشسته ایلامی

تهران – افلاکیون: یک معلم بازنشسته ایلامی با تلاش و پشتکار خود توانست ۱۴۱ قله ایران را فتح و در سال ۹۸ نیز عنوان سیمرغ کشوری را از آن خود کند.

به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، حسین رجبی معلم بازنشسته ایوانی از سال ۸۵ به صورت حرفه‌ای کوهنوردی را آغاز و قله‌های بلند و سیمرغی ایران را فتح کرده، این کوهنورد تا کنون ۱۴۱ مرتبه، قله‌های مرتفع ایران را فتح کرده و همچنین در سال ۹۸ نیز طرح سیمرغ سی و یک استان را به اتمام رسانده است.

کوهنوردی در ایلام یکی از رشته‌های مستعد برای قهرمان پروری است، اما این رشته نیز همانند دیگر ورزش‌ها با یکسری از مشکلات و کمبودها مواجه است که در صورت رفع نشدن آن ورزشکاران راه سختی را در پیش خواهند داشت.

حال توسعه و نهادینه سازی ورزش در جامعه نیازمند فرهنگ سازی و آگاهی بخشی در خصوص اهمیت ورزش است این روش در جامعه می‌تواند عامل بازدارنده بسیاری از آسیب‌های اجتماعی خصوصا در این برهه از زمان باشد.

تامین زیرساخت‌ها در حوزه ورزش یکی از مهمترین اولویت‌هاست، اولویتی که مسوولین و دستگاه‌های اجرایی بایستی اهتمام ویژه‌ای را برای توسعه بیش از پیش آن داشته باشند.

ورزش کوهنوردی یکی از ورزش‌هایی است که در صورت بی‌توجهی به حوزه زیرساختی آن فراموش خواهد شد، ورزشی که از سال ۵۹ با تشکیل هیات کوهنوردی توسط پیشکسوت این رشته، استاد عبدالمحمدی شروع به کار کرد و از سال ۸۰ به بعد کوهنوردان ایلامی با صعود به قلل خارجی مانند آرارات ترکیه، کلیمانجارو و تانزانیا فصل جدیدی از کوهنوردی در استان را رقم زدند.

حسین رجبی معلم بازنشسته ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: استان ایلام به علت جغرافیای خاص خود که در رشته کوه زاگرس واقع شده دارای ۲ آب و هوا منطقه معتدل و سرد، و نیمه جنوبی آن نیز آب و هوای گرم است که این نشان از ظرفیت کم‌نظیر این رشته در حوزه کوهنوردی است.

وی افرود: طرح سیمرغ کشوری را به انجام رساندم و کلیه دوره‌های کوهنوردی را طی کردم و پنج بار قله دماوند و دو بار به علم کوه صعود کرده‌ام و این ورزش مفرح بخش و شادی آور را تا زمانی که توان دارم، ادامه می‌دهم.