مهدی طارمی در دقایق کوتاهی که در زمین حضور داشت، با یک سوپرگل زیبا موفق شد دروازه چلسی را باز کند. ستاره ایرانی پورتو که نیمکت نشین بود، در نیمه دوم به زمین آمد و تنها گل مسابقه را به زیبایی هرچه تمام تر به ثمر رساند
شب درخشان مهدی طارمی در بازی پورتو – چلسی (فیلم)
شب درخشان مهدی طارمی در بازی پورتو – چلسی (فیلم)

 

قیچی برگردان استثنایی مهدی طارمی هم نتوانست پورتو را به جمع چهار تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا برساند. در دور برگشت بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال پورتوی پرتغال در شهر سویا اسپانیا به مصاف چلسی انگلستان رفت.

به دلیل شیوع ویروس کرونا هر دو مسابقه رفت و برگشت در اسپانیا برگزار شد. آبی پوشان شهر لندن در دیدار رفت موفق شده بودند با پیروزی ۲-۰ اندوخته‌ای مطمئن برای خود به جا بگذارند و با اطمینان خاطر بیشتری پا به بازی برگشت گذاشتند. سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو در تصمیمی نسبتا غیرقابل پیش‌بینی مهدی طارمی را در فهرست ابتدایی خود برای این مسابقه قرار نداد. طارمی که دیدار رفت را به دلیل اخراج در مسابقه برگشت با یونتوس از دست داده بود، این بار مجبور شد نمایش هم‌بازی‌های خود را از روی نیمکت دنبال کند. اما بالاخره در دقیقه ۶۳ بازیکن شماره ۹ پورتو به بازی آمد تا گره از کار این مسابقه بگشاید. مهاجم پیشین پرسپولیس در دقیقه ۹۳ زهر خود را ریخت و با یک قیچی برگردان استثنایی توانست دروازه ادوارد مندی را بگشاید.

اما گل طارمی بسیار دیر به ثمر رسید و دیگر فرصتی برای گل دوم باقی نماند و بازی با همان نتیجه ۱-۰ به سود پورتو به پایان رسید. با توجه به نتیجه رفت، چلسی در مجموع دو دیدار توانست با حساب ۲-۱ پورتو را حذف و راهی مرحله نیمه نهایی شود.