سعید معروف به یقین ستاره ای درخشان در آسیا و ایران است
سعید معروف به یقین ستاره ای درخشان در آسیا و ایران است
فدراسیون جهانی والیبال سعید معروف کاپیتان ارزشمند تیم ملی کشورمان را به عنوان مغز متفکر تیم ایران در یک دهه اخیر معرفی کرد و این بازیکن که والیبال ایران را در میان برترین‌های دنیا جای داده است، به یقین ستاره‌ای درخشان در آسیا و جهان است.

به گزارش افلاکیون، سایت فدراسیون جهانی والیبال سعید معروف کاپیتان و پاسور ارزشمند تیم ملی کشورمان را به عنوان مغز متفکر تیم ایران در یک دهه اخیر معرفی کرد و این بازیکن که والیبال ایران را در میان برترین‌های دنیا جای داده است، به یقین ستاره‌ای درخشان در آسیا و جهان است.

صدای ایران- سایت فدراسیون جهانی والیبال سعید معروف کاپیتان و پاسور ارزشمند تیم ملی کشورمان را به عنوان مغز متفکر تیم ایران در یک دهه اخیر معرفی کرد و نوشت: این بازیکن که والیبال ایران را در میان برترین‌های دنیا جای داده است، به یقین ستاره‌ای درخشان در آسیا و جهان است.

سایت FIVB در گزارشی سعید معروف را مورد بررسی قرار داد و در تشریح ویژگی‌های این ملی‌پوش کشورمان، نوشت: سعید که از خانواده‌ای شدیدا والیبالی پا به عرصه این رشته گذاشته و اکنون ۳۵ سال سن دارد، در تمامی رده‌های سنی والیبال ایران به میدان رفته است.

به نقل از سایت فدراسیون والیبال، معروف با تیم زیر ۱۹ سال ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا سال ۲۰۰۳ به مدال نقره رسید و یک سال بعد در رقابت‌های زیر ۲۰ سال آسیا، بار دیگر صاحب مدال نقره شد. این بازیکن در سال ۲۰۰۴ در رقابت‌های زیر ۱۹ سال قهرمانی جهان هم به مدال برنز رسید.

معروف از سال ۲۰۰۵ در تیم ملی بزرگسالان ایران حضور دارد و بخشی از تیمی است که در کاپ آسیایی (AVC Cup) سال‌ ۲۰۰۸ (تایلند) و ۲۰۱۰ (تهران) موفق به کسب مدال طلا شد. وی همچنین در رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ به مدال طلا رسید. ضمن این که در دو دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ نیز با تیم ایران به عنوان قهرمانی رسید.

در بعد بین‌المللی، معروف کمک کرد تا تیم ملی والیبال ایران در جام بزرگ قهرمانان جهان سال ۲۰۱۷ در کشور ژاپن، به مدال برنز دست پیدا کند. در سطح باشگاهی، سعید معروف کم‌تر در خارج از مرزهای ایران حضور داشته و با تیم‌های صنام تهران، کاله مازندران و متین ورامین موفق به کسب قهرمانی ایران شده است.

وی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵، برای مدت نیم‌ فصل به تیم پرقدرت زنیت کازان پیوست و با این تیم، قهرمان سوپرلیگ روسیه شد تا مدال ارزشمند لیگ قهرمانان والیبال اروپا را به گردن بیاویزد.

معروف برای مدت سه سال به ایران بازگشت و پس از آن، به تیم ایتالیایی «اِما ویلاس سیه‌نا» پیوست. این تنها فصلی بود که تیم سیه‌نا در لیگ سری‌ A ایتالیا حضور داشت.

پس از این که سیه‌نا در فصل ۱۹-۲۰۱۸ به دسته دوم سقوط کرد، معروف به بایک موتور پکن پیوست.