فوتبالیست‌های بزرگی حضور در تیم‌های دیگر را به عضویت در بارسلونا ترجیح دادند.
ستارگانی که با وجود علاقه به بارسلونا هیچگاه در این تیم بازی نکردند
ستارگانی که با وجود علاقه به بارسلونا هیچگاه در این تیم بازی نکردند

به گزارش افلاکیون، تیم فوتبال بارسلونا یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال در اروپا است و شاید آرزوی هر بازیکنی پوشیدن پیراهن این باشگاه باشد. بارسلونا در سال های اخیر افتخارات زیادی کسب و بازیکنان بزرگی را به دنیای فوتبال معرفی کرده است.

با وجود بازیکنانی مثل رونالدینیو، نیمار، سوارز، هانری و مسی، بازیکنان بزرگی نیز بودند که پوشیدن پیراهن باشگاه‌های دیگر را به حضور در این تیم بزرگ ترجیح دادند.

۱ . رایان گیگز (منچستریونایتد)

یوهان کرایف سرمربی و بازیکن اسطوره‌ای تیم فوتبال بارسلونا ۳ فصل هدایت کاتالان‌ها را بر عهده داشت و در این مدت بازیکنان بزرگ زیادی زیر نظر او بازی کردند، اما کرایف هیچگاه نتوانست گیگز ولزی را برای پیوستن به بارسلونا راضی کند.

کرایف خواستار حضور رایان گیگز در تیم خود بود، اما الکس فرگوسن به ستاره وقت منچستر اجازه جدایی نداد.

۲. زین الدین زیدان (رئال مادرید)

ستاره فرانسوی دنیای فوتبال بعد از درخشش در جام جهانی ۹۸ مشتریان زیادی داشت و حتی برای ترک یوونتوس و حضور در بارسلونا نیز وسوسه شد، اما در نهایت باشگاه رئال مادرید  توانست در سال ۲۰۰۱ یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ جهان را جذب کند.

۳ . مارکو رویس (دورتموند)

مهاجم آلمانی تیم فوتبال دورتموند همیشه مورد علاقه تیم‌های زیادی بود، اما مصدومیت‌های متوالی، او را از پوشیدن پیراهن‌های تیم‌های بزرگ دور کرد.

رویس سال ۲۰۱۷ به امضای قرارداد با بارسلونا نزدیک شد، اما مصدومیت‌های شدید باعث شد دور شدن او از بارسلونا شد.

۴. کریم بنزما (رئال مادرید)

سال ۲۰۰۸ این ستاره فرانسوی که در تیم لیون بازی می‌کرد مورد توجه مدیران وقت بارسلونا قرار گرفت و حتی کاتالان‌ها رقم قرارداد او را نیز برای باشگاه فرانسوی تعیین کردند، اما لیونی‌ها او را در آن سال از دست ندادند. تنها یک سال بعد بنزما به رئال مادرید پیوست.

۵. آندره آ پیرلو (میلان)

سال ۲۰۱۰  پپ گواردیولا  به دنبال آندره آ پیرلو ستاره وقت تیم فوتبال میلان بود. کاتالان‌ها که به حضور بازیکنی با مشخصات این ایتالیایی نیاز داشتند سعی خود را برای راضی کردن پیرلو به ترک ایتالیا انجام دادند، اما این بازیکن حضور در میلان و سری آ را به عضویت در بارسلونا ترجیح داد.

۶. دیوید بکهام (رئال مادرید)

ستار مشهور انگلیسی دنیای فوتبال سال ۲۰۰۳ بعد از اختلاف با سر الکس فرگوسن و ترک باشگاه منچستریونایتد با وجود علاقه مدیران و مربی وقت  بارسلونا  به حضور او در این تیم، به رئال مادرید پوست.

۷. گابریل باتیستوتا (رم)

باتیستوتا یکی از بهترین مهاجمان نوک تاریخ جهان فوتبال بود. باشگاه بارسلونا در دهه نود و حتی اوایل قرن جدید به دنبال جذب این ستاره آرژانتینی رفت، اما کرایف هیچگاه نتوانست او را برای بازی در بارسلونا متقاعد کند .

۸ .تیاگو سیلوا (پاری سن ژرمن)

سیلوا که سال ۲۰۱۲ به تیم فوتبال پاری سن ژرمن پیوست تنها یک سال بعد از حضور در این تیم مورد توجه باشگاه بارسلونا قرار گرفت و علیرغم تمایل این برزیلی به حضور در بارسلونا به دلیل اختلافات مالی میان این ۲ تیم هیچگاه این انتقال صورت نگرفت.

۹. آرین روبن (بایرن مونیخ)

سال ۲۰۱۶ زمانی که او در بایرن مونیخ روز‌های درخشانی را پشت سر می‌گذاشت شایعاتی درباره احتمال ورود این هلندی به بارسلونا مطرح شد، اما مدیر برنامه‌های آرین روبن عنوان کرد که بارسلونا هیچگاه پیشنهاد رسمی برای جذب روبن ارائه نکرده است.

۱۰. مسعود اوزیل (آرسنال)

سال ۲۰۱۷ زمانی که اوزیل در آرسنال بازی می‌کرد صحبت از معامله‌ای شامل جایگزینی اوزیل و توران میان مدیران بارسلونا و آرسنال شد، اما اوزیل نتوانست با مدیران آرسنال برای ترک این تیم و رفتن به بارسلونا به توافق برسد.