زندگی عجیب تنهاترین زن جهان در جنگل های سیبری
زندگی عجیب تنهاترین زن جهان در جنگل های سیبری
زنی ۷۶ ساله در مناطق جنگلی سیبری زندگی می‌کند که به او عنوان تنهاترین زن در جهان را داده اند.

به گزارش افلاکیون، آگافیا لیکووا ۷۶ ساله ساکن جنگل‌های سیبری صد‌ها کیلومتر دورتر از مردم زندگی می‌کند. خانواده وی سال ۱۹۳۶ از دست استالین و آزار و اذیت‌های مذهبی فرار کرده و به این منطقه پناه آورده و وی در اینجا به دنیا آمد.

نزدیکترین شهر با وی ۱۵۰ مایل فاصله دارد. این زن نیاز‌های روزمره اش را به تنهایی تامین می‌کند و از راحتی مدرن دوری می‌کند. همدم او در زندگی اش کتاب مقدس است.

اولگ دریپاسکا میلیاردر و مالک آلومینیوم سازی روسیه به کمک این زن شتافته است و در حال ساخت خانه‌ای است تا او از سرمای منفی ۵۰ درجه زمستان در امان بماند.

اولگ این زن را به موگلی ـ شخصیت اصلی مجموعه داستان‌های کتاب جنگل ـ تشبیه کرده و می‌گوید ما هنگام ملاقات با او احتیاط می‌کنیم، چرا که این زن با بیماری‌ها و عفونت‌های امروزی مواجه نشده است.

وی افزود: ما می‌دانیم چقدر باید محتاط باشیم تا مطمئن شویم او در امان است.

خانواده این زن سال ۱۹۷۰ و به صورت تصادفی توسط گروهی از زمین شناسان اتحاد جماهیر شوروی در این منطقه پیدا شدند. پدر و برادرانش در سال ۱۹۷۸ درگذشتند.

مدتی پیش نیز آرینا شوماکووا یک فعال شبکه های اجتماعی با هلیکوپتر برای در آغوش گرفتن آگافیا به دیدن او رفت. او پس از این اقدام متهم به نادیده گرفتن اقدامات ایمنی و پرواز شد. اما شوماکووا گفت که این زن از دیدن او خوشحال شده است.