علی کریمی که ستاره تیم ملی ایران در مسیر جام جهانی 2002 و بازیکن مورد علاقه بلاژویچ بود، ازدلایل باخت به تیم پرستاره ایرلند می‌گوید.

به گزارش افلاکیون در کنار تمام ناکامی‌ها و روزهای تلخی که تاریخ فوتبال ایران در دل خود حبس کرده، می‌توان از نرسیدن نسل طلایی جام جهانی ۲۰۰۲ به عنوان بزرگترین خاطره تلخ هواداران فوتبال و حتی بازیکنان وقت تیم ملی نام برد؛ بازیکنانی که کارشان برای حضور در جام جهانی کره جنوبی و ژاپن را زیر نظر میروسلاو بلاژویچ آغاز  کردند و بسیاری از آنها با تجربه حضور در جام جهانی ۱۹۹۸ آماده درخشش دوباره بودند و ستاره هایی نظیر نیکبخت واحدی، یحیی گل‌محمدی و .. نیز به آنها اضافه شده بودند و علی کریمی ستاره مستعد آن سال‌های آسیا، زیر نظر بلاژویچ که علاقه فراوانی به او داشت، نگین انگشتری آن تیم به شمار می رفت.

علی کریمی روز گذشته به همراه خداداد عزیزی و مهرداد میناوند، کارشناسان برنامه اینترنتی آنتن به مناسبت مصاف فینال آسیا میان دو تیم پرسپولیس و اولسان هیوندای در یکی دیگر از روزهای غمبار فوتبال ایران بود و پیش از اینکه این مسابقه آغاز شود، شوخ طبعی خداداد عزیزی و مهرداد میناوند و صحبت های آنها در مورد مربیان محبوبشان، علی کریمی را یاد دیدار برابر ایرلند انداخت و او توضیح داد چرا بازیکنان تیم ملی در مقابل این تیم علیرغم تمام شایستگی هایی که داشتند، موفق نشدند و این ایرلند بود که مسافر جام جهانی شد.

پیش از اینکه علی کریمی شروع به صحبت درباره باخت به ایرلند و علاقه بلاژویچ به خودش کند، مهرداد میناوند با خطاب قرار دادن خداداد عزیزی گفت:« روز آخر که به ایرلند باختیم، بلاژویچ برای خداحافظی آمد. من تا به حال گریه علی کریمی را ندیدم ولی گریه گوریل انگوری را یادتان است که یک دفعه استخر با گریه هایش درست می شد؛ علی همانطور گریه می کرد.»

علی کریمی اینطور در این مورد شروع به صحبت کرد:« من تصمیم گرفته بودم که از تیم ملی خداحافظی کنم ولی تیم متاسفانه صعود نکرد. ببینید ما آماده نبودیم. برای ما قابل هضم نبود، مقابل تیمی بازی کنیم که تمام بازیکنانش در لیگ برتر انگلیس بازی می کردند. معروف ترین بازیکن‌ آنها هم روی کین کاپیتان منچستریونایتد بود.»