رفع محدودیت‌های تسلیحاتی سبب تبادل دانش و تکنولوژی دفاعی با دیگر کشورها خواهد شد
رفع محدودیت‌های تسلیحاتی سبب تبادل دانش و تکنولوژی دفاعی با دیگر کشورها خواهد شد
عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس اعتقاد دارد رفع محدودیت‌های تسلیحاتی ایران می تواند سبب تبادل دانش و تکنولوژی با دیگرکشورها شود.

حسین حاتمی در خصوص پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران پس از ۱۳ سال، گفت: رفع این تحریم به معنای اثبات حقانیت نظام جمهوری اسلامی است.

نماینده  کلیبر ،خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران همواره خیرخواه ملت ها و کشورهای منطقه بوده است، اظهار کرد: در واقع محور مقاومت با تاسی از تفکر انقلابی ایران توانست با تروریست ها مبارزه کند و با نابودی آنها زمینه تحقق ثبات را فراهم کند. همچنین نابودی تروریست ها با تجهیزات بومی کشورمان نشان داد تولیدات ایرانی دارای ظرفیت خوبی برای دفاع مشروع است.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح کشورمان در زمان تحریم ها مطابق روح حاکم بر ساختار دفاعی کشورمان به سمت بومی سازی تجهیزات دفاعی گام برداشتند لذا در این عرصه به خودکفایی رسیدیم، ادامه داد: بر این اساس امروزه با هم افزایی و رفتار هوشمندانه به تکنولوژی برتر نظامی و همچنین توانمندی برای ساخت انواع سلاح های مورد نیاز درست یافته ایم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه لغو تحریم های تسلیحاتی می تواند سبب تبادل دانش و تکنولوژی با دیگرکشورها را فراهم کند، افزود: این موضوع به نوعی سبب بوجود آمدن امنیت روانی در منطقه نیز خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین نباید از یاد برد که می توان با افزایش اعتبارات حوزه دفاعی در بودجه سنواتی زمینه بروزرسانی و تولید تجهیزات دفاعی و بازدارنده را فراهم کنید و این موضوع در شرایط پیش آمده امری مهم به نظر می رسد.