تهران - افلاکیون: طبق پیش‌بینی‌ها، تولید جهانی فولاد زنگ نزن طی سال جاری میلادی رشد 11 درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه خواهد کرد.
رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد زنگ نزن در سال ۲۰۲۱
رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد زنگ نزن در سال ۲۰۲۱

تهران – افلاکیون: طبق پیش‌بینی‌ها، تولید جهانی فولاد زنگ نزن طی سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته رشد ۱۱ درصدی را تجربه خواهد کرد.

پیش‌بینی رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد زنگ نزن در سال ۲۰۲۱
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایمیدرو، پیش بینی موسسه بین‌المللی مستقل در تامین اطلاعات بازار فولاد MEPS نشان می‌دهد که تولید جهانی فولاد زنگ نزن طی سال ۲۰۲۱ میلادی به ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن افزایش خواهد یافت که این میزان حاکی از رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی است.

بر این اساس، رشد تولید فراتر از انتظار در اندونزی و چین طی نیمه نخست سال جاری میلادی صحت این پیش بینی را محتمل تر کرده است.

طی نیمه نخست سال جاری میلادی، اندونزی یک میلیون و ۳۰ هزار تن فولاد زنگ نزن تولید کرد و از آنجا که این میزان تولید رکورد جدیدی برای اندونزی به شمار می‌رفت، صادرات به اروپا را آغاز کرد. همچنین از مه ۲۰۲۱ میلادی تعرفه های آنتی دامپینگ بر کلاف نورد سرد اندونزی در بنادر اروپا وضع شد.

علاوه بر این، پیش بینی می شود فولادسازان هندی طی سال جاری میلادی ۳ میلیون و ۹۰۰هزار تن فولاد زنگ نزن تولید کنند. جایگاه هند به عنوان دومین تولیدکننده جهانی این محصول در خطر است چرا که اندونزی در حال انجام سرمایه گذاری هنگفت در ایجاد ظرفیت های جدید تولید است. پیش بینی می شود امسال تولید این کارخانه ها با تولید فولادسازان هندی برابری کند.

برنامه تولید فولاد زنگ نزن چین به عنوان صدر نشین تولید جهانی این محصول طی سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۱ میلیون و ۹۰۰هزار تن اعلام شده است. همچنین پیش بینی می شود میزان تولید این محصول طی سال جاری میلادی در کره جنوبی، ژاپن و تایوان فراتر از تولید سال گذشته شود.