طبق اعلام رسانه‌ها علاوه بر «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»، ۱۲۱۴ نامزد دیگر برای رقابت در انتخابات نزد کمیسیون فدرال انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند اما چرا فقط رقابت‌ها منحصر به کاندیداهای دموکرات و جمهوریخواه است؟

آمریکا از ۲۳۰ سال قبل رئیس‌جمهور داشته اما تا به حال تنها فردی که به عنوان نامزد مستقل توانسته وارد کاخ سفید شود نخستین رئیس‌جمهورش جورج واشنگتن بوده است.

منابع رسانه‌ای گزارش داده‌اند در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری، علاوه بر «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»، ۱۲۱۴ نامزد دیگر برای رقابت در انتخابات نزد کمیسیون فدرال انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.

سیاست‌های جانبی قوانین انتخاباتی در آمریکا به گونه‌ای تدوین و تنظیم شده‌اند که پیروزی سیاستمداران بدون وابستگی به دو حزب اصلی جمهوری‌خواه و دموکرات در انتخابات عملا امکان ندارد.

به عنوان مثال، «کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی» از سال ۱۹۸۸ که وظیفه برگزاری مناظره‌های انتخاباتی را به عهده گرفته تنها به یک نامزد مستقل اجازه حضور در این برنامه‌های تلویزیونی را داده است.

این مسئله بارها مورد اعتراض نامزدهای احزاب مستقل «لیبرترین» و «حزب سبز» قرار گرفته و مورد بی‌اعتنایی واقع شده است. نامزدهای این دو حزب، چند بار تا به حال هنگام اعتراض به جلوگیری از حضورشان در مناظره‌ها دستگیر شده‌اند.

در همین راستا بی بی سی اخیرا به سراغ نامزدهایی از قشرهای مختلف رفته است. خانم جید سیمونز که یک هنرمند پیانیست است می گوید ترجیح می دهد به جای اینکه میلیاردها دلار خرج کمپین انتخاباتی کند (اشاره به ستادهای انتخاباتی نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات) به مردم نیازمند کمک کند.