رای استراماچونی قابل شکستن است/ مدیر قبلی کوتاهی کرده؟
رای استراماچونی قابل شکستن است/ مدیر قبلی کوتاهی کرده؟
روز گذشته ایمیلی از فیفا به استقلال ارسال شد که طی آن باشگاه به یک میلیون و سیصد و‌پنجاه و نه هزار یورو در حق استراماچونی محکوم شده بود.

به گزارش افلاکیون، مسئولان باشگاه استقلال مدعی هستند با متوجه به اسناد و مدارکی که در اختیار دارند می‌توانند رای صادره از سوی فیفا در خصوص شکایت سرمربی پیشین خود را تغییر دهند.

بررسی‌های حقوقی نشان می‌دهد متاسفانه بخش مهمی از اسناد مربوط به این پرونده در مرحله دفاع مقدماتی مورد استفاده قرار نگرفته و باشگاه مدارکی در اختیار دارد که ارائه آن‌ها می‌توانست نتیجه دیگری را رقم بزند. با این وجود، این رای قابل برگشت است و باشگاه با تنظیم لایحه‌ای مستدل با پیوست مدارک موجود و‌متقن و ارسال آن‌ها به دادگاه عالی ورزش از حق باشگاه دفاع خواهد کرد تا بتواند رای را بشکند و مبلغ مورد نظر را کاهش دهد.

در پایان باشگاه استقلال اعلام می‌کند با همه توان جهت احقاق منافع هواداران خود گام برمی‌دارد و مطمئنا با تلاش مدیران استقلال و هواداران دلسوز به همراه تیم حقوقی مبرز و توانمند این پرونده به بهترین شکل ممکن حل خواهد شد.

چرا استقلالی‌ها مدعی شکستن رای استراماچونی هستند؟
در پی حکم فیفا علیه باشگاه استقلال در پرونده شکایت استراماچونی، مدیران کنونی در بررسی‌هایی که انجام داده اند متوجه شده اند در دفاع اولیه‌ای که مدیریت وقت می‌توانسته انجام دهد، برخی اسناد و مدارک نادیده گرفته شده است. در واقع، استقلال در زمانی که می‌توانست در دفاعیه به این مدارک متوسل شود، به طرز عجیبی این اتفاق رخ نداده است.

اما دلیلی که اکنون مدیران باشگاه مدعی هستند می‌توانند این رای را بشکنند، وجود دو برگه دستنویس با امضای استراماچونی است که در این دو نامه، باشگاه می‌تواند برخی ادعا‌های این مربی ایتالیایی را رد کند.

برگه اول مربوط به کاهش زمان قرارداد استراماچونی است که به خواسته خود او امضا شده و نامه دوم هم مربوط به مبلغ قراردادش است که مربی پیشین آبی‌ها مبلغ کمتری ار آنچه فیفا حکم داده، درخواست داشته است.

ضمن اینکه استقلال سند برگشت خوردن پولی که در موعد مقرر به حسابی که استراماچونی در کشور چک معرفی کرده بود را هم دارند. در همان زمان وقتی بانک مربوطه به بهانه اینکه منبع مشخص نیست، پول را برگشت زده، باشگاه از سرمربی خود درخواست شماره حساب در بانک دیگری را کرده، اما استراماچونی از دادن شماره حساب جدید طفره می‌رود.

با توجه به این شرایط، استقلال امیدوار به این است که بتواند رای فیفا را تغییر دهد. این باشگاه درخواست گراندز رای را از کمیته انضباطی فیفا کرده و بعد از رسیدن آن، لایحه دفاعی خود را به فیفا ارسال می‌کند.

ظاهرا یک تیم حقوقی قوی هم تشکیل شده تا در این پرونده باشگاه بتواند با توجه به اسنادی که باید در زمان دفاع ارائه می‌شده، اما این اتفاق نیفتاده، رای را بشکند.