افلاکیون: ترکیه پیام رسان واتس اپ متعلق به فیس بوک را 235 هزار دلار جریمه کرد. علت این جریمه ناتوانی واتس‌اپ در جهت حفاظت از داده های کاربران اعلام شده است.
دولت ترکیه واتساپ را ۲۳۵ هزار دلار جریمه کرد
دولت ترکیه واتساپ را ۲۳۵ هزار دلار جریمه کرد

افلاکیون: ترکیه پیام رسان واتس اپ متعلق به فیس بوک را ۲۳۵ هزار دلار جریمه کرد. علت این جریمه ناتوانی واتس‌اپ در جهت حفاظت از داده های کاربران اعلام شده است.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه حریت، این رقم جریمه معادل یک میلیون و ۹۵۰ هزار لیر ترکیه است. واتس اپ موظف بود قوانین مربوط به اطلاع رسانی در مورد نحوه به اشتراک گذاری داده های اینترنتی مردم ترکیه را اجرا کند تا آنان از نحوه استفاده واتس اپ از اطلاعات خود مطلع شوند.

از همین رو واتس اپ باید مفاد خدمات اینترنتی و همین طور سیاست حریم شخصی خود را به روز می کرد تا به صراحت قید می شد اطلاعات شخصی کاربرانی که می خواهند از این اپ استفاده کنند پردازش شده و در اختیار طرف های ثالثی در خارج از این کشور قرار می گیرد. در نتیجه افرادی که به صراحت از این روند رضایت نداشتند نمی توانستند از واتس اپ استفاده کنند و حساب های آنها در این اپلیکیشن پاک می شد.

بررسی هیأت حفاظت از اطلاعات شخصی ترکیه (KVKK) نشان می دهد واتس اپ این رویه را جدی نگرفته و آن را به طور کامل و با صراحت اجرا نکرده است.

پیش از این واتس اپ در ایرلند نیز به دلایل مشابهی ۲۲۵ میلیون یورو جریمه شده بود. روسیه نیز به علت عدم ذخیره داده های کاربران این کشور بر روی سرورهای داخلی، توئیتر، واتس اپ و فیس بوک را ماه قبل جریمه کرده بود.