محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن از آغاز دهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم خبرداد.
دهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم آغاز شد
دهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم آغاز شد

به گزارش افلاکیون، معاون اجرایی شورای عالی قرآن  در خصوص دهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان گفت: اولین مرحله دوره دهم ارزیابی قاریان و مدرسان به همت شورای عالی قرآن از اول خرداد ماه آغاز شده است و ثبت نام تا پایان ماه جاری ادامه دارد.

وی در خصوص نحوه ثبت نام قاریان و مدرسان افزود: قاریان و مدرسان علاقه‌مند تا پایان خرداد ماه می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی قرآن به نشانی quranshora.ir، در بخش سامانه جامع ارزیابی، جهت ثبت نام اقدام کنند. شرکت‌کنندگان باید پس از ثبت نام، ضمن مطالعه دقیق آئین‌نامه مرحله ورودی، قطعات تلاوت و سایر آثار مورد درخواست را ارسال نمایند.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن در خصوص شرکت کنندگان دوره نهم ارزیابی قاریان و مدرسان ادامه داد: شرکت‌کنندگان دوره نهم، نیاز به ثبت‌نام مجدد نداشته و صرفاً با درج نام کاربری و کلمه عبور و ورود به پنل شخصی، می‌توانند نسبت به انتخاب درجه و گرایش خود اقدام نمایند. ارزیابی معلومات نظری و علمی قاریان و مدرسان در حوزه‌های مختلف از جمله صوت، لحن، تجوید، وقف و ابتدا، قرائات، علوم قرآنی، مفردات، درک معنای آیات و… از مواردی است که در این آزمون مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

میرزاجانی در پایان در خصوص نتیجه آزمون گفت: تیرماه نتیجه مرحله اول ورودی دهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان، اعلام می‌شود و سایر مراحل نیز مطابق تقویم اجرایی در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.