دستگیری متهمانی که با آرم صداوسیما کلاهبرداری می‌کردند
دستگیری متهمانی که با آرم صداوسیما کلاهبرداری می‌کردند
رئیس پلیس فتا فراجا از شناسایی تعدادی کلاهبردار حرفه ای با شگرد برقراری تماس صوتی از بستر پیام رسان های موبایلی و جعل آرم صداوسیما خبر داد.
رئیس پلیس فتا فراجا:

به گزارش افلاکیون ، سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فراجا گفت: با وصول پرونده‌های متعددی به پلیس فتا یکی از استان‌ها با موضوع مزبور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: متهمان پرونده طی برقراری تماس صوتی با شهروندان در بستر پیام رسان‌های موبایلی و اعلام برنده شدن در قرعه کشی با آرم صدا و سیما اقدام به اخذ اطلاعات شخصی، بانکی و به دنبال آن فعال سازی سامانه‌های بانکداری الکترونیک می‌کردند و در نهایت از حساب مال باختگان برداشت غیرمجاز داشتند.

رئیس پلیس سایبری کشور ادامه داد: با بررسی‌های تخصصی و اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، در نهایت متهمان پرونده مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از اخذ مجوز‌های قضائی دستگیر شدند.

وی خبر داد: این افراد سودجو در تحقیقات انجام شده به کلاهبرداری با شیوه ذکر شده اعتراف کردند و در بررسی‌های صورت گرفته تا کنون تعداد ۶۳ نفر مال باخته با ارزش ریالی بالغ بر ۴ میلیارد ریال مورد شناسایی قرار گرفته اند.

رئیس پلیس فتا فراجا بیان داشت: برابر اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی واحد‌های پلیس فتا استان‌ها، از ابتدای سال جاری تعداد ۱۷۶ باند در زمینه کلاهبرداری رایانه‌ ای شناسایی شدند که در این رابطه ۳۲۹ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران