داور ایرانی بازی پرسپولیس در فینال آسیا را سوت می زند
داور ایرانی بازی پرسپولیس در فینال آسیا را سوت می زند
داور بین‌المللی سابق ایران از قاضی دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا تعریف و تمجید کرد. و گفت که این داور اصلیتی ایرانی دارد.

به گزارش افلاکیون، کنفدراسیون فوتبال آسیا عبدالرحمن جاسم، داور قطری به عنوان داور فینال لیگ قهرمانان آسیا در این فصل – که قرار است روز شنبه بین دو تیم فوتبال پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره‌جنوبی در دوحه قطر برگزار شود – انتخاب شده است.

رضا سخندان، داور بین‌المللی سابق ایران که سابقه همکاری با این‌داور را دارد اظهار کرد: این داور اصلیتی ایرانی دارد و ریشه خانواده پدری او به بندرعباس و جنوب ایران برمی‌گردد. او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در لیست داوران چهارم و VAR بود، اما با پیشرفت قابل توجهش، در جام جهانی قطر در لیست داوران اصلی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: او فاصله زیادی با علیرضا فغانی دارد، اما از نظر کیفیتی می‌توان او را دومین داور برتر آسیا در سال‌های اخیر دانست. او چند جام بین‌المللی بیرون قاره‌ای را سوت زده و یکی از امید‌های کنفدراسیون آسیا برای جام جهانی بعدی است و به همین دلیل نیز این بازی به او داده شده است.

سخندان در خصوص ویژگی‌های داوری او گفت: جاسم داور پر کارتی نیست و معمولا ابتدا به تذکر بسنده کرده و در مراحل بعد از کارت‌های خود استفاده می‌کند. او عادت ندارد که در طول بازی ارتباط زبانی با بازیکنان برقرار کند و سعی می‌کند تمرکزش را روی صحنه‌ها بگذارد و هر جا که لازم باشد به بازبکنان اخطار دهد. به نظرم او گزینه مناسبی برای قضاوت فینال بود و امیدوارم داوری بی‌حاشیه‌ای را پشت سر بگذارد.