اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان لیست جدید سطح‌بندی دانشگاه‌های خارج از کشور برای ادامه تحصیل بعد از سپتامبر ۲۰۲۱ در ۱۰۹ کشور جهان را منتشر کرد.

به گزارش افلاکیون، سازمان امور دانشجویان لیست دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت علوم در ۱۰۹ کشور جهان را اعلام کرد.

به نوشته ایسنا، اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان در راستای اعتبارسنجی دانشگاه‌های معتبر جهان، نسبت به بررسی و اعلام اعتبار دانشگاه‌های خارج از کشور برای سپتامبر ۲۰۲۱ “صرفا رشته‌هایی که در حیطه وظایف وزارت علوم است، اقدام کرده است.

بر این اساس در سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ۱۰۹ کشور به روزرسانی و در سه گروه الف (ممتاز)، ب (خوب) و ج (متوسط) دسته بندی و تفکیک شده اند که بر اساس لیست منتشر شده، ۶۰۳ دانشگاه در گروه الف، ۸۱۸ دانشگاه گروه ب و ۱۱۰۵ دانشگاه در گروه ج قرار دارد.

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های خارج از کشور از تاریخ اول تیر سال ۹۸ برابر با (۲۲/۰۶/ ۲۰۱۹) صرفا در دانشگاه‌های گروه الف (ممتاز) و گروه ب (خوب) قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان ثبت نام رسمی کنند.

مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آن‌ها پس از تاریخ فوقشده باشد، صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.

همچنین لیست به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل امور دانش آموختگان سازمان دانشجویان به نشانی http://www.grad.saorg.ir قابل مشاهده است.