خروج از پایتخت ممنوع است/ متخلفین صنفی پلمپ و جریمه شدند
خروج از پایتخت ممنوع است/ متخلفین صنفی پلمپ و جریمه شدند
سردار رحیمی گفت: از ساعت ۱۲ امروز تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان ماه، همکاران من در پلیس راه تهران بزرگ اجازه ورود پلاک شهرهای دیگر به تهران و خروج پلاک تهران را نخواهند داد.

به گزارش افلاکیون، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از پلمب ۲۳۴ و جریمه ۲۵۹ واحد صنفی که مرتکب تخلفات کرونایی شده بودند، خبر داد.
سردار حسین رحیمی درباره نظارت پلیس بر رعایت مقررات و پروتکل های بهداشتی کرونا گفت: برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بخشی از فرآیند کنترل اصناف و نظارت بر رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی از سوی آنان به پلیس واگذار شده است که در همین راستا نیز بیش از ۵۰ تیم گشتی برای این موضوع اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه این گشت ها مشترک با وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی، صنوف و تعزیرات است، گفت: در همین راستا نیز پلیس بر رعایت پروتکل ها و مقررات بهداشتی مربوط به کرونا در پاساژها و واحدهای صنفی و اماکن عمومی نظارت دارد.

رحیمی با بیان اینکه با هماهنگی صنوف آموزش ها و هشدارهای لازم به متصدیان اصناف ارائه شده است، گفت: همکاران من تا به این لحظه بیش از ۲۳۹ هزار و ۵۱ واحد صنفی را مورد بازدید قرار داده اند که حدود ۲۵ هزار واحد به دلیل عدم رعایت ضوابط، تذکر گرفتند. همچنین ۲۵۹ واحد صنفی متخلف هم که قبلا تذکر گرفته بودند جریمه شدند و ۲۳۴ واحد صنفی متخلف نیز به دلیل اصرار بر عدم رعایت پروتکل ها و مقررات بهداشتی پلمب شدند.

رییس پلیس پایتخت درباره صنوف ممنوع الفعالیت نیز گفت: تنها صنوفی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا دسته بندی و اعلام شده بود، اجازه فعالیت ندارند و باقی صنوف نیز باید پروتکل ها و مقررات را رعایت کنند.

رحیمی درباره مصوبه ستاد کرونا درباره محدودیت تردد در ۲۵ مرکز استان نیز گفت: از ساعت ۱۲ امروز تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان ماه، همکاران من در پلیس راه تهران بزرگ اجازه ورود پلاک شهرهای دیگر به تهران و خروج پلاک تهران را نخواهند داد.

وی با بیان اینکه در صورت اصرار به ادامه مسیر این خودروها ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند، گفت: استقرار و نظارت پلیس در این مبادی ۲۴ ساعته خواهد بود.

به گفته رحیمی، علاوه بر این محدودیت جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای راننده فاقد ماسک و جریمه ۲۰ هزار تومانی به ازای هر سرنشین بدون ماسک خودروها را نیز در سراسر شهر اعمال خواهیم کرد. البته خودروهای تک سرنشین مشمول این جریمه نیستند.

رییس پلیس پایتخت اضافه کرد: طی ۱۰ روز گذشته ۵ هزار و ۷ نفر از رانندگان و ۹ هزار ۶۱ نفر از سرنشینانی که قوانین و مقررات را رعایت نکردند جریمه شده‌اند.