محسن هاشمی در مراسم افتتاح بزرگراه شهید رستگار از بایکوت سالگرد قربانیان تشییع کرمان، شهدای پرواز اوکراین و نیز سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی در صداوسیما انتقاد کرد.

به گزارش افلاکیون، محسن هاشمی گفت: امروز بیستم دیماه است و۱۶۸ سال قبل میرزا محمد تقی خان امیرکبیر که شاید بتوانیم ایشان را نخستین سردار سازندگی ایران جدید بنامیم در فین کاشان بشهادت رسید.

او افزود: افکار و گرایشهای توسعه گرایانه امیرکبیر باعث شد تا سیستم فاسد حکومت قاجاریه که اصلاحات وتوسعه امیرکبیر را تهدیدی برای منافع خود بشمار می آورند، رضایت ناصرالدین شاه را برای قتل وی جلب کنند و در فین کاشان این بزرگمرد ایران معاصر را بشهادت برسانند که یاد ایشان را گرامی می داریم.

هاشمی گفت: این پروژه، که به نام شهید بزرگوار کاظم نجفی رستگار نامگذاری شده است از دستاوردهای این دوره مدیریت شهری است که با وجود همه مشکلات و چالشهای بی سابقه ای که برای اقتصاد کشور ومدیریت شهری ایجاد شده، تکمیل و مورد استفاده مناطق کم برخوردار در جنوب تهران قرار می گیرد.

او افزود: شهید رستگار که از نسل اولیه فرماندهان دفاع مقدس و از یاران شهید چمران و سردار جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان است، موسس و فرمانده تیپ سیدالشهدا محسوب می شد ، پس از آنکه مورد بی مهری قرار گرفت ، در آخرین روزهای سال ۱۳۶۳ در منطقه هورالهویزه به شهادت رسید. و پیکرش بعد از ۱۳ سال بازگشت و کمتر در رسانه ها و تبلیغات به اسم ایشان اشاره می شود.

هاشمی گفت: ایشان بهمراه همرزمان خود پس از عملیات خیبر با آیت الله هاشمی رفسنجانی بعنوان فرمانده جنگ دیدار صمیمانه ای داشتند و نظرات کارشناسی خود را مطرح کردند و نامه ای انتقادی نسبت به برخی عملکردها وتصمیمات نوشته بودند

او افزود: آقای هاشمی به مسئولان مروبطه منتقل کند، آیت الله هاشمی رفسنجانی به آنان توصیه کرد که نام خود را در پایان نامه ننویسند تا مورد فشار قرار نگیرند اما این عزیزان بخاطر اخلاص بالایی که داشتند، نپذیرفتند

هاشمی گفت: این بی مهری تنها مختص به این عزیزان نبود وشاهد بودیم که در روزهای اخیر که سالگرد قربانیان تشییع جنازه کرمان، شهدای پرواز اکراین و رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی بود از سوی رسانه ملی، این مناسبتها مورد بی توجهی قرار گرفت.

او افزود: اگر ما فکر کنیم که با بایکوت و سانسور وبی توجهی به موضوعی، جامعه آن را فراموش می کند و یا بالعکس با افراط در پرداختن به موضوعی جامعه به سوی آن جذب می شود در اشتباهیم.

هاشمی گفت: امروزه با وجود فضای مجازی وآگاهی افکار عمومی مردم از مسئولان در دسترسی به اطلاعات عقب تر نیستند و چه بسا نسل جوان جلوتر نیز هست.

او افزود: با این افراط وتفریط ها فقط صداوسیما ضرر می کند و اعتماد وتوجه مخاطب را از دست می دهد و نفع آن به رسانه های بیگانه می رسد.